Що означає результат парламентських виборів у Франції
За результатами першого туру парламентських виборів у Франції перемогла партія чинного президента країни "En Marche!", зазначає у своєму блозі на "Новому часі" колишній міністр закордонних справ України Володимир Огризко.
Підсумки виборів звичайно ж засмутили всіх євроскептиків. Були сподівання на те, що французькі громадяни урівноважать проєвропейського президента більш поміркованим парламентом. Йдеться про проекти, з якими носилися самі євроскептики у Франції й ті, хто допомагав їм ззовні – а саме Росія. Останній належить маніпулятивна теза, мовляв, не все втрачено, Ле Пен програла на президентських виборах, але забере свої голоси на парламентських.
Читайте також: На західному фронті справи в Путіна кепські
Однак французькі громадяни виявилися значно розумнішими як за власних популістів, так і за охочих розвалити ЄС і НАТО. Вони проголосували за підтримку кандидата, який, на мою думку, взяв їх одним – продемонстрував чіткість своїх цілей та рішучість у їх реалізації. Це якраз те, чого бракувало не тільки Франції, а й багатьом іншим країнам, в яких часом заради популярності та спроб за будь-яку ціну втриматися при владі багато хто починав проводити політику "і вашим, і нашим". На противагу їм, у Франції звучать чіткі послання.
Французькому суспільству справді набрид той період "ніякості", який вони мали напередодні, тому громадяни вирішили, що новий молодий та енергійний, адекватний і проєвропейський політик і його партія – це саме те, що сьогодні потрібно і Франції, і об'єднаній Європі.
Для Макрона – це унікальний шанс, об'єднавши зусилля президентської вертикалі та парламенту, досягти своїх цілей. Це день, коли в Москві не відкорковуватимуть шампанське. Росіяни розуміють, що Франція, на яку вони так сильно сподівалися, не піде шляхом розвалу Європейського союзу. Чи є якісь внутрішні загрози? Думаю, що ні, оскільки відрив такий, особливо відносно Ле Пен, яка зазнала катастрофічної поразки, що свідчить про те, що французи починають орієнтуватися на практичних політиків, а не демагогів і тих, хто займається політичним піаром і подібними речами. Я думаю це жодним чином не завадить Макронові вести свою лінію. Така консолідація двох гілок влади безумовно дасть йому можливість швидко проводити через парламент необхідні рішення і працювати над їхнім виконанням.
Читайте також: Виклики для президента: до яких кроків удасться Макрон
Ці результати, на мою думку, матимуть ще й серйозний міжнародний ефект. Німці спостерігають, що відбувається довкола них – і в Голландії, і в Австрії, і у Франції – тому, можливо, за інерцією думатимуть приблизно так само: чи їм потрібні демагоги, чи практичні професійні політики, які знають чого вони хочуть та як цього досягти. І це, безумовно, дає шанс на те, щоб теперішня коаліція в Німеччині збереглася під керівництвом Анґели Меркель. Зараз її рейтинги починають зростати, популярність ХСС так само йде в гору. Тому, крім суто внутрішнього виміру, французькі вибори мають і зовнішній, і це може позитивно вплинути на результати виборів у Німеччині.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки