MENU

Філімоненко: "У нас є ціла плеяда політиків, які називають себе антикорупціонерами. Чому б мені не займатися ними?"

3397 4

Кулаки теж інструмент боротьби з корупцією? Таке питання мимоволі з'являється, коли дивишся відео, на якому голова ГО "Центр протидії корупції" Віталій Шабунін б'є кулаком в обличчя журналіста і відеоблогера Всеволода Філімоненка.

Інцидент, який стався минулого тижня між Шабуніним і Філімоненком, кожен з його учасників прокоментував по-різному. За словами Філімоненка, удар в обличчя він отримав після того, як запитав у антикорупціонера, чому він не воює в АТО. Натомість Шабунін стверджує, що вдарив відеоблогера, бо той образив його колегу Олександру Устинову.

Це вже не перший випадок, коли Всеволод Філімоненко став причиною скандалу, пов'язаного з народними депутатами і громадськими діячами, які позиціонують себе антикорупціонерами, а тому UAINFO вирішило розпитати у відеоблогера, за що він так "любить" їх.

З Філімоненком ми спілкувалися під час його перебування в лікарні. На запитання про самопочуття він відповів, що жити буде. А вже через кілька хвилин нам довелося призупинити розмову - у журналіста раптово почався сильний головний біль. Ще через кілька хвилин ми продовжили спілкування.

- Останнім часом ви доволі часто публікуєте відеоролики про діяльність та особисте життя громадських діячів і народних депутатів, які позиціонують себе антикорупціонерами. Зокрема, нещодавно ви оприлюднювали відео, які стосуються представників ГО "Центр протидії корупції" (В. Шабуніна, О. Устинової, - ред. ). В зв'язку з цим вас почали звинувачувати у зйомках замовних матеріалів. Що ви можете про це сказати?

- Все почалося зовсім не з Шабуніна. Мій перший доволі гучний матеріал про одного із діячів з плеяди так званих антикорупціонерів-єврооптимістів був про квартиру Заліщук (Світлана Заліщук, народний депутат від фракції БПП, - ред.). Тоді ми встановили, що Світлана має елітну квартиру в центрі Києва на вулиці Софіївська. Але я не можу сказати, що займаюся тільки антикорупціонерами. Можете подивитись мій канал (TVgolosnaroda, - ред.) і побачите матеріали і про Єфремова (Олександр Єфремов, екс-керівник фракції "Партії регіонів", - ред.), і про Добкіна (Дмитро Добкін, народний депутат від "Опозиційного блоку", - ред.), і про Антона Шевцова - начальника Вінницької поліції, і про командира "ЛНР" Сергія Корсунського.

Не можна вважати, що антикорупціонери - це втілення святості. Антикорупціонери - це певна політична група, як БПП чи "Батьківщина". Це люди, які на наступних виборах підуть одним політичним фронтом і будуть боротися за владу. Наприклад, той же Шабунін мало не зі шкільної лавки мріє стати народним депутатом. Якщо не помиляюсь, він вже балотувався у Верховну Раду, але це для нього закінчилося безуспішно. Тепер це у нього ідея-фікс.

Зараз у нас є ціла група політиків, частина з них народні депутати, а частина - активісти, що називають себе антикорупціонерами, які шляхом маніпуляцій і нібито викриттів досягають своїх політичних цілей. Чому б мені не займатися ними? Чому тих, хто займається БПП, "Батьківщиною", Ляшком чи ким завгодно, не звинувачують, що вони проплачені, а мене звинувачують? Що взагалі таке "проплачений", хотілось би зрозуміти? Я б хотів побачити журналіста, який працює абсолютно безплатно. Якщо він працює безплатно, то за рахунок чого він живе? Журналісти працюють або за гонорари, або отримують зарплату у виданні і, відповідно, отримують певні редакційні завдання. Тому все відносне. Найголовніше, щоби факти, озвучені журналістом в розслідуванні, відповідали дійсності. Якщо, припустимо, мені заплатили три тисячі доларів за розслідування про Єфремова, і я написав, що він, наприклад, представник сексуальних меншин, то після такого матеріалу до моєї об'єктивності буде багато питань і мене можна буде заклювати за те, що я оббрехав людину, не маючи ніяких фактів. Але, якщо я викладаю факти і докази, то яка різниця, зібрані вони за допомогою якихось додаткових коштів, які я залучив у ході розслідування, чи я збирав їх, користуючись встановленою зарплатою від якогось видання?

- Коли антикорупціонери говорять, що ви проплачені, то, думаю, перш за все вони мають на увазі, що вам заплатили їхні політичні опоненти, чи "герої" їхніх розслідувань. Ви можете спростувати або підтвердити, чи брали гроші від таких людей за свої матеріали?

- Я вам скажу так: майже ніколи не буває, що ти сидиш, тобі дзвонять і кажуть: "Треба провести розслідування"... У мене є диплом журналіста, багато посвідчень, акредитацій та інших документів, і мені, як журналісту, мабуть, за покликанням, подобається цим (розслідуваннями, - ред.) займатися. Коли я берусь за цікаву тему і починаю її розвивати в публічній площині, то іноді мені не вистачає ресурсів. Буває, що хтось допомагає. У більшості випадків я навіть не знаю людей, які присилають гроші, оскільки номер нашої банківської карточки розміщений під кожним відеоблогом. Буває, що хтось зустрічається і пропонує нам допомогу за те, що ми займаємось розслідуваннями. Ми від усіх приймаємо кошти. Якщо комусь потрібно провести об'єктивне розслідування, яке стосується корупції чи якихось злочинів і буде поставлене завдання говорити правду чи докопатися до істини, то нехай хоч лисий чорт виділяє кошти - ми із задоволенням можемо зайнятися розслідуванням. Крім того, якщо вкладено достатньо коштів - розслідування, швидше за все, будуть дивитися з більшою цікавістю.

Читайте також: Шабунін втік за кордон, - блогер

- Хочу ще уточнити щодо пояснення Шабуніна. Він сказав, що вдарив вас за образу його помічниці, члена правління ЦПК Олександри Устинової. Приблизно три тижні тому ви опублікували відеоматеріал про те, як в аеропорту "Бориспіль" зустрічаєте Устинову разом з молодим хлопцем, які, за вашими словами, прилетіли з відпочинку в Шрі-Ланці. З відео важко зрозуміло, яким чином ви образили колегу Шабуніна. Можливо, особисті образи на адресу Устинової ви не помістили у свій матеріал? Поясніть, чому Шабунін зробив таку заяву?

- Ви що... Все-таки я притримуюся певних стандартів і не можу дозволити собі образити людину, з якою записую інтерв'ю. Я ставив людині запитання. Можливо, вони були гострими. Можливо, вони були незручними. Але в будь-якому випадку вони були коректними. В певний момент, коли Устиновій нічого було сказати, вона почала верещати, а хлопець, який був з нею, кинувся на нас. Завдяки моєму товаришу його вдалося зупинити. А Шабунін, мабуть, завершив ту справу, яку почав тоді в аеропорту коханий Устимової. Шабунін і Устинова офіційно займаються антикорупційною діяльність. Нещодавно Верховна Рада, якщо не помиляюся, зобов'язала таких людей подавати декларації, тобто їх поставили на один рівень з чиновниками (авт. - 23 березня ВРУ прийняла законопроект №6172, яким зобов'язала представників антикорупційних організацій заповнювати електронні декларації). Я вважаю, що маю право ставити їм запитання, бо боротьба з корупцією може бути прибутковою справою, якщо ти маєш певні важелі впливу і якщо ти розслідуєш діяльність людей, які причетні до корупційних дій, а значить тебе самого можна корумпувати.

Шабунін сказав, що вдарив мене за Устинову. Таким чином він підтвердив, що напав на мене за моє розслідування щодо Устинової, тобто за мою професійну діяльність, оскільки з Устиновою я спілкувався в рамках журналістського розслідування. Це очевидний факт. Можливо, Віталій не готовий до роботи такого рівня, можливо, він занадто швидко злетів і спіймав "зірку", а тому не орієнтується в просторі і вважає, що може дозволяти собі такі вчинки, які, до речі, не дозволяли собі навіть такі страшні політики, як Єфремов, Тихонов, Королевська (екс-депутати "Партії регіонів" від Луганщини, - ред.) чи їхня охорона. Вони не дозволяли собі вести себе так при камерах журналістів. На камеру таке може зробити людина, яка повністю втратила орієнтацію в просторі, або яка усвідомлює свою безкарність, маючи "дах" в органах чи службах. А якщо він не психічно хворий і немає ніякого "даху", значить, він злочинець, який свідомо пішов на злочин і понесе за це відповідальність.

Читайте також: Філімоненко про напад Шабуніна: "Такого собі не дозволяли навіть такі політики, як Єфремов, Тихонов чи Королевська"

- Ви повідомляли, що написали в поліцію заяву про скоєння Шабуніним кримінального злочину. Чи можливі обставини, при яких ви заберете заяву?

- Важко сказати. Наразі я лежу в лікарні... Взагалі, я християнин і не можу сказати, що хотів би бачити молодого хлопця, який гниє під брудною нарою і якому мама разом з маленькою донькою носять бульйони. Тому на даний момент конкретної відповіді дати не можу. Точно можу сказати, що я не кровожерливий і не мстивий. Але хотілось би, щоб якусь відповідальність він поніс, оскільки те, що сталося - це прецедент. І якщо він не понесе жодної відповідальності, це, по-перше, йому розв'яже руки, а, по-друге, іншим політикам, які будуть вважати, що можна вдарити журналіста, звичайного громадянина чи блогера за незручні питання. Їм варто пам'ятати, що стаття 34 Конституції України говорить про те, що кожен громадянин може збирати і поширювати інформацію у будь-який зручний для нього спосіб.

Марьян Ощановский


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини