Що не дає "дихати" освіті в Україні
Коли їдеш до Києва зі сторони Крюківщини, бачиш силу-силенну бігбордів від забудовників: "Новая фишка: квартира-малышка". Іншими словами, це не квартира, а місце для душової кабіни, унітазу, односпального ліжка та столу без стільців.
Читайте також: Гіркий контекст суцільних "якщо" в українській освіті
Аналогічна думка про отаку своєрідну "новую фишку" виникає в мене, коли читаю матеріали про "оновлені" навчальні програми загальноосвітніх шкіл для 5-9 класів.
Не буду вдаватися в їхній фаховий аналіз та роздуми про причини, чому з деяких тем - одна година плюс, а з інших - одна година мінус. То зроблять фахівці. Турбує інше.
Читайте також: Звернення до заможних українців
Якщо ми не втомлюємося у всіх ЗМІ кричати про педагогічну свободу вчителя, то чому вчителю диктуємо, скільки годин і яка тема має вивчатися... Чому не дамо право кожному вчителю самостійно розробляти навчальні програми, опанування яких забезпечило б виконання Державних освітніх стандартів?
Яка ж це свобода, коли Держстандарти маємо старі, а програми "оновлені" та затверджені зверху. Це не свобода, а "квартира-малышка", у якій не лише повітря для того, щоб вільно дихати, не вистачає, але навіть й простору, щоб ноги витягнути, немає..
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки