MENU

Менше балів для освіти – менше шансів для життя

2615 0

Минулої осені загинула дитина мого друга, якій лікарі-недоспеціалісти поставили неправильний діагноз. Коли з'ясували причину хвороби - було вже запізно.

На початку року Сирія, Ліван, Ірак та Палестина, що традиційно відправляли студентів-медиків на навчання в Україну, відмовилися визнавати українські дипломи. Після цього Міністерство охорони здоров'я та Міністерство освіти України встановили мінімальний поріг на усі медичні спеціальності на рівні не нижче 150 балів з кожного предмету. Якщо грубо порівняти з «радянською» шкалою оцінок, абітурієнтам-трієчникам заборонили вступати на медичні спеціальності.

Але в справу долучилися нардепи. Вони звернулися до уряду на захист прав неуків, перепрошую, як сказано в зверненні «наших випускників і медичних університетів». І з часом Ольга Богомолець звітувала про перемогу - скасування мінімальних 150 балів ЗНО!

Читайте також: По цю та по іншу сторону тестів ЗНО багато цікавого

Давайте розглянемо цю перемогу с юридичної точки зору. Дійсно, не можна змінювати правила вступу до ВНЗ під час вступної кампанії. Позов до суду виграв би будь-який абітурієнт. Але це чомусь не стало основним аргументом піклувальників про недовчених випускників. Заступники абітурієнтів-трієчників переймаються, що багато хто буде «необґрунтовано» позбавлений «доступу до вищої медичної освіти». Тобто якщо ти не знаєш хімію, біологію, українську мову на 150 балів - ти необґрунтовано позбавлений права на навчання? А може, треба майбутньому студентові рік-два попрацювати в лікарні санітаром і довчити предмет? Зараз таких можливостей вистачає - з безкоштовними інтернет-курсами включно.

Читайте також: Кількістю балів можна вирішити проблему якості освіти? Глибоко помиляєтесь

Насправді підписантів петиції до Гройсмана більше турбує значне скорочення кількості контрактних студентів і, «відповідно, позабюджетних надходжень до медичних університетів». Тобто відкрито і вголос пояснюється: дайте можливість неукам платити за контрактом! Для того, щоб не зменшити «кількості викладачів медичних університетів» та забезпечити грошові надходження для «побутових потреб студентства».

Я за закон та виконання формальних правил усіма, в тому числі й урядовцями. Тому якщо рішення незаконне, його треба скасовувати. Усі повинні мати право стати студентами. Та чи всі повинні вступати до вишів? Навіть ті, хто не має бажання або здібностей вивчити предмет? Навіщо нам «недоспеціалісти»?

Тому я пропоную в наступному році встановити мінімальний прохідний бал на рівні 170 балів. І це стосується усіх ВНЗ, а медичного особливо. Тому що шанс на освіту для неуків позбавляє шансів на життя їх пацієнтів.

Виктор КРУГЛОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини