Сіманський про подання Луценка на нардепів: "Влада, відчуваючи наближення виборів, вирішила радикалізуватися в публічній площині"
До кінця поточної сесії ВРУ не проголосує за зняття недоторканності з шести народних депутатів, подання щодо яких до парламенту вніс генпрокурор Юрій Луценко.
Таку думку у коментарі UAINFO висловив політичний експерт Дмитро Сіманський.
"Немає жодних шансів, що Верховна Рада проголосує за подання генерального прокурора", - сказав Сіманський.
Він зазначив, що майже всі подання Луценко вніс на депутатів парламентських фракцій, які де-факто представляють коаліцію, а представники цих фракцій мають більшість у Регламентному комітеті, який розглядатиме подання генпрокурора.
Експерт також відмітив, що зважаючи на те, на яких депутатів внесенні подання, швидше за все, фракції БПП, "Народного фронту" та РПЛ, яка де-факто теж є членом коаліції, не будуть голосувати за них.
Читайте також: Луценко вніс до Ради подання на арешт Добкіна. ФОТОФАКТ
Мотивів, через які Луценко вніс подання на нардепів, може бути кілька, переконаний Сіманський. Та найголовніший з них, на його думку, полягає в тому, що "українська влада, відчуваючи наближення як парламентських, так і президентських виборів, вирішила радикалізуватися в публічній площині, стати більш войовничою і більш жорсткою".
"Але це лише в публічній площині, оскільки в переліку реальних справ немає ані переслідування Януковича і його спільників, ані результатів розслідування злочинів проти Майдану, ані реальної відмови від контактів з Росією", - зазначив політичний експерт, додавши, що "подання Луценка лягають в загальну концепцію позиціонування влади як більш жорсткої, рішучої та безкомпромісної, так само як і розмови про візовий режим з РФ та інші войовничі заяви, зокрема про переформатування АТО у війну".
Читайте також: Політолог: Найбільші шанси зберегти недоторканність у Розенблата, найменші - в Довгого
Нагадаємо, вчора, 29 червня, Ю. Луценко вніс до Ради подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання і арешт нардепа від фракції "Опозиційний блок" М. Добкіна. Раніше генпрокурор вніс до парламенту подання на зняття депутатської недоторканності з Б. Розенблата (БПП), Є. Дейдея (НФ), М. Полякова (НФ), А. Лозового (РПЛ) та О. Довгого ("Воля народу").
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки