Огляд блогосфери від UAINFO. 3 липня 2017
Шановні читачі, до вашої уваги – традиційна добірка найцікавішого зі світу блогосфери за сьогодні, 3 липня
Вирішальна зустріч для Путіна: Трамп може добити імперію, що конає
Із такою суворою для Кремля позицією і призначена зустріч Трампа з Путіним. Чи буде вона короткою – "привіт-привіт, як справи", або Путін буде нудно заглядати Трампові в очі, щоб помітити проблиск співчуття? Якщо російський вождь уже безпосередньо від американського президента почує вимогу повернути Крим і піти з Донбасу, це буде означати кінець "руского міра", нової недоімперії, яка хоче повернути собі уявну могутність, якої, власне кажучи, і за радянських часів не було. Якщо США хочуть мати повну перевагу над Росією, то повернення крадених територій – відмінний привід.
Російська сторона продовжує всебічне забезпечення проросійських найманців на Донбасі. ФОТО
Українські військові виявили в зоні проведення АТО боєприпаси, сухпайки і військове спорядження виробництва Росії. "Нещодавно, під час проведення заходів з обстеження та зачистки даної місцевості (район Кам'янки) військовослужбовцями одного з підрозділів було виявлено залишки боєприпасів, сухих пайків, медикаментів та військове спорядження російського виробництва", – йдеться в повідомленні прес-центру штабу АТО. У штабі також підкреслили, що всі спроби російських окупантів і колаборантів "посунути лінію фронту в районі Кам'янки зазнали невдачі".
Закон і порядок, а не або закон, або порядок
Правову свідомість не можна так просто ввімкнути або вимкнути ані в окремої людини, ані у великої спільноти. Вона перебуває в підвалинах колективної ментальності, багато в чому визначаючи колію розвитку того чи того народу або політичного утворення. Що таке Римська імперія, у чому була її, так би мовити, "фішка" й фактор життєспроможності? Лише два know-how: дороги та римське право. На відміну від високочолих греків, які цікавилися суттю речей, людською природою, сенсом існування, римляни більше переймалися формою.
Хто стоїть за "рекламною кампанією" про російську мову як хворобу. ФОТО
Ось і свіжий приклад, що пояснює, як відбувається формування захопливого світу смислових галюцинацій, в якому живуть мешканці Росії. Там учора весь день головною новиною про Україну була "поява в Києві плакатів, де російську мову називають заразною хворобою". Про це повідомили всі центральні і багато десятків регіональних медіа. Як "доказ" наводилося одне єдине фото. На сайті РІА "Новости" (як відомо, головне інформаційне агенство Росії, повідомлення про "заразні" платаки, що буцімто заполонили Київ, перебувало в топі більше десяти годин.
Чому Конституція Пилипа Орлика такою не є
Поговорімо ліпше про те, чому називати його "Конституцією" неправильно і шкідливо. Для початку, сам Орлик його конституцією не називав. Документ носить довгу, але зрозумілу назву, яке починається з "Договори і постанови прав і вольностей військових", а далі йде ще слів п'ятдесят, але слова "конституція" серед них немає. Точніше, воно є, але у множині і лише в латинському варіанті тексту. Та й тоді це не сприймалося учасниками процесу як основний закон держави – радше як виборча капітуляція (не в плані "не стріляйтен, ми капітулірен", а в плані "директор-гетьман і старшинський топ-менеджмент підписують трудовий договір про взаємодію й обов'язки").
Поліціянти затримали "генерал-майора" російських окупантів і колаборантів. ФОТО
66-річний "отаман регіонального козачого об'єднання" "ДНР" рухався до Бердянська, щоб побачитись із товаришем. Проте зустрітися не вдасться - під час перевірки на контрольному пункті пропуску чоловік, який згідно з його документами керує "полком козаків" фейкової "республіки", був затриманий правоохоронцями. На одному з контрольних пунктів пропуску поблизу Волновахи правоохоронці зупинили літнього чоловіка, який їхав до Бердянська в гості до своїх знайомих, але під час перевірки викликав підозру у поліціянтів. Виявилося, що місцевий мешканець Макіївки має офіційне посвідчення "отамана" "ДНР".
Оцінювання в освіті: що не так і на кого рівнятися
По-перше, на всіх рівнях освіти – одна й та ж шкала оцінювання. Від початкової школи до університету та під час зовнішнього незалежного оцінювання, яке є безальтернативною формою оцінювання по завершенню кожного циклу навчання. Приміром, як у Франції – 20-бальна шкала. По-друге, кожен предмет для різних профілів навчання має свій коефіцієнт значимості. У наших умовах, наприклад, одна справа українська чи англійська мови для інженерів, конструкторів, технологів, лікарів і зовсім інша справа – ці ж предмети для майбутніх філологів та істориків, політологів чи юристів.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки