Що тепер буде зі "Приватбанком"
Щодо відкриття провадження проти колишнього менеджменту "Приватбанку": якщо в комерційному банку утворилась дірка в $5 млрд, то можливо, якісь дії були неправильні, пише у своєму блозі на "Новому часі" виконавчий директор "CASE Україна" Дмитро Боярчук. Зараз важко кваліфікувати, оскільки ми знаємо лише про наслідки. Прокуратура має в першу чергу розібратися в тому, хто приймав рішення.
Перед самою націоналізацією "Приватбанку" була інформація, що власники декларували готовність якось виправити ситуацію: вносити свої гроші, вирішувати питання із заставою. Але, наскільки я розумію, слова розходилися з ділом. Якщо це була просто випадковість або нездатність це зробити – одна справа. Але якщо це було зумисне введення в оману, то тут є певний склад злочину.
Читайте також: Час Х для "Приватбанку": пора платити за боргами
Дії колишнього менеджменту "Приватбанку" призвели до того, що дірка в балансі в $5 млрд лягла на платників податків. Націоналізація банку пройшла досить легко (очікували серйозніших наслідків) але фактично значна частина боргу – державного боргу, який ми тепер будемо обслуговувати і виплачувати – пов'язана з проблемами функціонування "Приватбанку".
Зараз, коли ситуація в такому законсервованому стані, можна навіть сказати: і слава богу, що все так обійшлось. Але такі розбіжності щодо цифр – це вже макропроблема. Не просто проблема одного окремого банку і його неефективного функціонування, це проблема, яка за не дуже сприятливих умов могла б ударити по всіх нас.
Читайте также: Як футболістів "Динамо" зарплат позбавляють
Оскільки економічна ситуація стабілізувалася, проблема опинилася в замороженому стані, а основні питання зараз лежать в юридичній і політичній площині. Слава богу, на економічну стабільність це не вплинуло і не впливає.
Як бути далі з цією законсервованою проблемою "Приватбанку"? Все залежить від політичної волі. У нашій країні ми не можемо говорити про верховенство права. Якби це відбувалося в США, власники б уже давно сиділи за фінансові махінації. У нашій країні це буде вирішуватися політичним діалогом, і, напевно, на рівні перших осіб держави. Те, що вони відкрили кримінальну справу, – окей. Багато кримінальних справ було відкрито, питання в тому, на що це все перетвориться в судах. Відкриття кримінальної справи – звучить дуже голосно, але важко сказати, які це має перспективи.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки