Розенблат. Не тільки корупціонер, але і незаконний депутат?
Історія Полякова-Розенблата – це діагноз українській політиці. І якщо Поляков – це просто дрібний шахрай, який на хвилі Майдану проліз в Раду та швидко розміняв довіру людей на нікчемні хабарі, то Розенблат – більш важкий випадок. Це симптом зрощування влади та бізнесу, від якого потерпає Україна всі роки незалежності.
Саме гермафродит політики та комерційних інтересів породив українську корупцію. Конкретно у випадку Розенблата взагалі незрозуміло, навіщо він, успішний бізнесмен на момент виборів 2014 року, пішов у Верховну Раду – не існує інших пояснень, окрім як для отримання додаткових бізнес-можливостей.
Бажання отримати депутатство зіграло з Розенблатом злий жарт. На сьогодні він не тільки підозрюється у хабарництві. Є документальні підтвердження того, що Розенблат незаконно прийняв присягу депутата, тому що на той момент був сумісником.
Нами отримано підтвердження, що, сівши в крісло Ради, він продовжував бути директором фірми I.S.R International Limited в німецькому Дортмунді, де у нього зареєстровано сімейний бізнес.
Читайте також: Луценко: Розенблат назвав Україну "дебильной страной"
Згідно з Загальним реєстраційним порталом земель Німеччини (Gemeinsames Registerportal der Länder), з 5 вересня 2008 до 22 грудня 2014 року Борислав Розенблат був одноосібним власником та керівником фірми I.S.R. International Limited (номер у реєстрі HRB 21441), зареєстрованою за адресою Hӧrder Semerteichstraße 183 44263 Дортмунд, Німеччина.
Дортмундська фірма I.S.R. International Limited є дочірнім філіалом компанії I.S.R. International Limited, зареєстрованої у Бірмінгемі, Велика Британія.
Тобто на момент вступу у повноваження депутата Верховної Ради – а це сталося 27 листопада 2014 року – Розенблат був сумісником, хоча закон зобов'язує скласти всі повноваження до цього моменту.
Зібрання акціонерів німецької фірми Розенблата відбулося лише 22 грудня 2014 року. В присутності нотаріуса була проведена процедура перереєстрації фірми з новообраного депутата на його сина Олега Розенблата, 13 липня 1991 року народження.
Читайте також: Дацюк: Криміналізація нинішнього парламенту безпрецедентна
Згідно з протоколом зібрання акціонерів, обидва Розенблати – Борислав та Олег – мешкають за адресою Auf der Kuhweide 33, 44265 Дортмунд, Німеччина.
До самого німецького реєстру зміни було внесено взагалі 21 квітня 2015 року, через півроку після присяги Розенблата.
Переклад Протоколу зборів акціонерів компанії "I.S.R. International Limited GmbH"
Ми, єдині акціонери фірми "I.S.R. International Limited GmbH", зареєстрованої в Загальному Реєстраційному Порталі у Дортмунді під номером HRB 21441, без надсилання завчасних повісток та без дотримання жодних строків, провели зібрання акціонерів та вирішили наступне:
1. Голова компанії Борислав Розенблат, народився 25.05.1969, який мешкає за адресою Auf der Kuhweide 33, 44265 Dortmund, складає свої повноваження.
2. Новим головою фірми призначається пан Олег Розенблат, народився 13.07.1991, підприємець, який мешкає за адресою Auf der Kuhweide 33, 44265 Dortmund. Голова фірми наділяється повноваженнями одноосібно представляти акціонерне товариство та самостійно, або представляючи треті особи, укладати угоди.
Цим оголошую засідання акціонерів закритим.
Дортмунд 22.12.2014
Підпис (Розенблат Борислав)
Підпис (Розенблат Олег)
Будучи сумісником, Розенблат вчинив порушення закон України "Про статус народного депутата України" (пункт 6 статті 3) та Конституцію України (стаття 78).
У зв'язку із сумісництвом Розенблата на момент отримання ним депутатських повноважень мною подано документи в НАБУ і Генпрокуратуру для позбавлення його депутатського мандату.
Але Розенблат є лише наслідком проблеми. Прихід такої люди до Верховної Ради випливає з небажання президента Порошенка зламати виборчу систему Кучми-Януковича, де половина законодавчого органу обирається в мажоритарних округах.
В результати, мажоритарка повторно інфікувала парламент вірусом корупції, але також дозволила Банковій за допомогою тіньових потоків, державних закупівель та призначень побудувати комунікаційні канали з одномандатними депутатами та гарантувати собі їхню лояльність.
Тому прецеденти Розенблата будуть повторюватися у нинішньому парламенті доти, доки він не проведе головну антикорупційну реформу – і не ухвалить новий закон про вибори.
Матеріал підготовлено за допомогою німецького стажера Верховної Ради Дарії Романенко
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки