Немає ніякого конфлікту – є збройна агресія РФ
У приміщенні ВРУ відбувся круглий стіл на тему «Конфлікт на Донбасі: виклики, загрози та їх правове врегулювання». Захід був присвячений обговоренню політико-правових аспектів конфлікту на Донбасі та їх правовому врегулюванню.
Як організувати діяльність судів в умовах конфлікту? Як домогтися правосуддя та доступу до нього? Як захистити особисті та майнові права осіб, які постраждали від агресії?
Андрій Сенченко є головою Всеукраїнського громадського руху «Сила права», який системно займається поданням судових позовів проти РФ на користь громадян, які постраждали від агресії. У своїй промові під час круглого столу очільник організації запропонував власні варіанти відповідей на важливі запитання.
Експерти «Сили права» запевняють, що якщо усі постраждалі, а це близько двох мільйонів людей, які проживають на вільній території України, звернуться до суду з позовами щодо отримання компенсації внаслідок нанесеного російською агресією збитку, і ці збитки (як матеріальні, так і моральні) будуть коректно підраховані, – то загальна сума, яку потрібно буде виплатити, становитиме більше 100 мільярдів доларів.
«На війні неважливо, звідки прилетів снаряд, важливо те, хто розв’язав цю війну,» – зазначив Андрій Сенченко.
Очевидно, що збитки повинна відшкодовувати країна-агресор. Проте, Стаття 19 Закону про боротьбу з тероризмом вказує, що будь-який український громадянин, який постраждав від терористичного акту, має право на отримання компенсації за рахунок бюджету України. Таким чином, якщо Україна буде відшкодовувати збитки усім двом мільйонам постраждалим від агресії з РФ, — то це призведе до повного економічного та політичного зубожіння нашої держави.
Як знайти вихід із ситуації?
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки