MENU

Радянська брехня про громадянську війну в Іспанії

2900 0

80 років тому в Іспанському Марокко розпочався заколот Іспанського іноземного легіону проти уряду Народного фронту в Мадриді.

З легкої руки сталінського емісара Міхаїла Кольцова, що діяв під прикриттям газети "Правда", запущено легенду, що сигналом до перевороту стала передана по радіо кодова фраза "По всій Іспанії безхмарне небо". Мало того, що там більшу частину року безхмарне небо, так ще й звучить іспанською ця фраза по-ідіотськи.

Насправді ключовий організатор перевороту, генерал Еміліо Мола передав радіосигнал "Сімнадцятого о сімнадцятій. Директор".

Читайте також: Юрий Михальчишин рассказал, что он думает о фашистах

Бо це ж він, "Директор" тримав в руках нитки комунікацій з військовими округами та гарнізонами, політиками та католицькою Церквою, поки Франциско Франко до початку липня 1936 взагалі морозився і робив вигляд, що нікого не знає.

Незважаючи на підтримку основної частини збройних сил, в ході перевороту не вдалося захопити ані Мадрид, ані великі міста Іспанії, ініціатива була втрачена та країна занурилась в громадянську війну.

Читайте також: Інформаційні війни. Хто й навіщо воює проти України

"Директор" розбився в авіакатастрофі влітку 1937 р., залишивши Франко єдиним командувачем, що привів свої сили до перемоги та власної одноосібної диктатури.

Юрій МИХАЛЬЧИШИН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини