Запровадження 12-річної системи освіти: актуальність і виклики
Запровадження 12-річної системи освіти, передбачене урядовим законопроектом "Про освіту", об’єктивно необхідне. Так вважає міністр освіти 2005-2007 рр., ректор Національного університету біоресурсів і природокористування України Станіслав Ніколаєнко.
За словами освітянина, 12-річні, 13-річні і, навіть, 14-річні школи працюють у більшості розвинених країн світу, а за оцінками японських вчених, відзначив він, один рік додаткового навчання - це до 10% росту ВВП.
Водночас, зауважив Ніколаєнко, запроваджуючи 12 років навчання в школах, "це потрібно робити правильно, а не декларувати і нічого не робити".
Для того, аби така система освіти була ефективною він перерахував ряд "важливих моментів", на які варто звернути увагу, запроваджуючи її.
Читайте також: Современное образование похоже на мозаику
"Чи змінимо ми зміст навчання і будемо вчити тому, що потрібно? Я б ініціював створення програми, в рамках якої об’єднав би кращі зусилля Національної академії наук і Академії педагогічних наук. Академія наук повинна щорічно видавати збірник з переліком того, що за останній час у світі актуального зробили фізики, математики і т. д., Академія педнаук шляхом порівнюючої педагогіки відселектовувала б ці знання, а фахівці Інституту інноваційних технологій "клали" б їх на нові технології. Це дозволяло б постійно удосконалювати зміст освіти", - розповів він.
Наступне, на його думку, на що варто звернути увагу - "хто буде вчити?". "Я широко беру проблему вчителя. Чи вирішуємо ми її? Це житло, додаткова кількість вчителів, нові школи, нові технічні засоби навчання, нові програми підготовки, реформування педагогічної освіти", - перерахував він. Особливо свою увагу ректор акцентував на технічних засобах викладання, які в Україні катастрофічно застарілі і потребують оновлення.
Також для успішної реалізації освітньої реформи, переконаний він, важлива увага до освіти зі сторони чиновників.
"Коли у США йшла реформа системи освіти, комісію з реформування очолював Клінтон, який на той час був губернатором. До комісії входило 47 губернаторів. Тепер запитайте в українського губернатора, чи знає він, скільки шкіл у його області?" - сказав він.
Читайте також: В Минобразования запустили мобильное приложение для абитуриентов
Нагадаємо, урядовий законопроект "Про освіту" передбачає запровадження з 2018 року 12-річної системи освіти.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки