MENU

Нові антиросійські санкції. Плюси і мінуси для України

2731 0

Нові американські санкції, які направлені проти РФ, Ірану і Північної Кореї, нівелюють "нормандський формат" переговорів та мінські домовленості щодо врегулювання військового конфлікту на Донбасі.

Таку думку у ході прес-конференції "Тенденції тижня: прогнози" висловив політолог Руслан Бортнік. 

"Веденням нових антиросійських санкцій США позбавили ЄС можливості торгуватися з РФ за пом’якшення санкцій. За великим рахунком, Європу викинули із переговорного процесу. Тепер РФ немає про що домовлятися з ЄС, оскільки США все-одно будуть нав’язувати свою волю і в разі необхідності впроваджуватимуть санкції проти європейських суб’єктів. Тому можна сказати, що цими санкціями "нормандський формат" вбитий", - заявив політичний експерт.

Також, переконаний політолог, свою цінність втратили мінські домовленості, бо буде виконувати їх Росія чи ні – США все-одно не скасують санкції.

Таким чином, наголосив експерт, американські санкції, які фактично є кодифікованою "холодною війною", небезпечні для України тим, що варто очікувати ослаблення переговорного процесу та росту ризиків ескалації конфлікту на Донбасі. Зокрема, відмітив він, загострення протистояння можливе після того, як в Росії пройдуть вибори президента і ЧС-2018 з футболу.

"Все це буде збільшувати нестабільність України", - підкреслив Бортнік.

Водночас, переконаний політолог, введення нових санкцій проти Росії "обов’язково святкують на печерських пагорбах, бо неможливість змови між Путіним і Трампом стабілізує українську владу і сильно ускладнює її переформатування".

Читайте також: Летальна зброя збільшить шанси України на звільнення окупованих територій силовим способом, – експерт

Санкції США зміцнюють позиції України, як транзитера, та збільшують ймовірність отримання від Штатів високотехнологічної зброї, вважає політолог.

"Санкції посилюють роль України, як транзитера, оскільки ускладнюють реалізацію проекту газопроводу "Північний потік-2" та інших енергетичних проектів, а також є кроком у наданні Україні американської зброї, щоб, як говорять, продовжити війну між США та Росією до останнього українця", - сказав він.

"Якщо у цьому полягає наша національна, державна мета, то можна святкувати запровадження санкцій. Якщо ж ми хочемо відновлення демократичної, правової держави в межах 2013-го року з Кримом і Донбасом, то ці санкції, нажаль, не наближають нас до того періоду і створюють великі ризики для ескалації в майбутньому", - підсумував політолог.

Читайте також: ЄС не відмовиться від відносин зі США через нові антиросійські санкції, – політолог 

Нагадаємо, раніше Сенат і Конгрес США прийняли, а президент Дональд Трамп підписав закон, який передбачає впровадження санкцій проти Ірану, РФ, Північної Кореї. У ЄС американський санкційний закон сприйняли критично.

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини