Що їсти в спеку
ХАРЧУВАННЯ У СПЕКУ: насичений сніданок, низькокалорійний перекус замість обіду і вечеря з легкозасвоюваного білка і овочів.
Коли спека надворі, їсти сильно і не хочеться. І не треба. Тому акцент робимо на сніданку, коли ще немає спеки.
Оскільки всяке підвищення і пониження температури - це стрес для організму, хоч і незначний. Невеликий стрес має оздоровлюючі властивості, мобілізує захисні сили організму (це явище має назву гормезис).
Щоб посилити горметичні властивості спеки, раціон наповнюємо продуктами-адаптогенами, з протизапальними, антиоксидантними, тонізуючими властивостями.
Читайте також: 7 секретов, которые помогут наконец-то похудеть
СНІДАНОК
Багато всякого ЗЕЛЕНОГО ЛИСТЯ всіх відтінків - це фолати, які оберігають серце від інфаркту (знижують рівень амінокислоти гомоцистеїну -- своєрідного сигналу організму, що з людиною може трапитись інфаркт), індолами та поліфенолами - пігментами, що покращують здатність печінки до детоксу.
ОВОЧІ РІЗНИХ КОЛЬОРІВ - перець, помідори, фіолетовий салат радічіо, свіжу ріпчасту цибулю, авокадо, листочки буряка - кольорові пігменти, наприклад, каротиноїди бета-каротин та лікопен з перцю та помідорів захищають шкіру від шкідливої дії сонячних променів. Потрібно вживати з корисними жирами, тоді всі ці пігменти будуть засвоюватися в повній силі.
Такими ЖИРАМИ є гама-ліноленова кислоти із стебел портулаку (корисний підвид омега-6) і олеїнова із авокадо. А також омега-3 із печінки тріски. Омега-3 заслуговують на особливу увагу: вони мають сильну протизапальну дію, і запобігають утворенню тромбів (особливо актуально в спеку людям з високим тиском, варикозною хворобою і взагалі всім, кому вже за 40+. А у печінці тріски є також і вітамін Д, що діє не лише протизапальну дію, але і покращує структуру кісток, шкіри, судин, і захищає від мутацій та онкологічних захворювань. Корисними жирами багате і насіння чіа.
БІЛОК - рослинний із грибів шиїтаке і трохи витриманого сиру. Шиїтаке - король-адаптоген.
Обліпиха - королева по вмісту різних водорозчинних вітамінів, каротиноїдів, флавоноїдів. Має протизапальний, противиразковий, антитромботичний, антиалергічний, протираковий та багато інших ефектів. Напій треба готувати так, щоб розмолоти і насіння, там всього корисного також дуже багато.
Любіть життя і людей навколо, бережіть свої здоров'я і природу, бо кожна мить на цій землі є неповторною!
Читайте також: Почему не стоит отказываться от отпуска
Ось мій сніданок на двох:
1. Тарілка зелені, овочів.
2. Ягоди і фізаліс.
3. Гречка з грибами шіїтаке.
4. Сир зрілий.
5. Печінка тріски.
6. Обліпиховий напій.
7. Насіння чіа, настояне на мигдалевому молоці, без цукру. З'їли із ягодами.
А тепер придивіться уважно, і побачите, як багато овочів, ягід і рослинної їжі.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки