MENU

Колектори і переселенці: в очікуванні рішення суду

1672 0

Відбулося довгоочікуване засідання Подільського районного в м. Києві суду у справі про передачу Мінфіном персональних даних отримувачів соціальних виплат (в тому числі переселенців) приватній компанії. Нагадаємо, що наприкінці минулого року, Мінфін, декларуючи намір провести верифікацію та навести лад у соціальних виплатах, передав персональні дані 153 500 осіб одній з колекторських фірм. Представники ГО «ГРУПИ ВПЛИВУ» одразу відреагували на це зухвале порушення Закону України «Про захист персональний даних», звернувшись напряму до Уповноваженого ВР з прав людини, а також оприлюднивши спільно з партнерами відкрите Звернення до Прем’єр-міністра України, Мінфіну, СБУ та Генпрокуратури.

Працівники Секретаріату уповноваженого з прав людини за результатами проведеної перевірки склали протоколи про адмінпорушення за частиною четвертою Статті 188-39. Порушення законодавства у сфері захисту персональних даних.

Читайте також: Як ефективно протидіяти колекторам?

Ця історія, як ми сподіваємось, може нарешті отримати юридичне завершення буквально за кілька днів. На 5 вересня 2017 року призначено чергове засідання Подільського районного суду, на якому має бути поставлена крапка у цій справі. Ми сподіваємося, що суд дослухається до наших аргументів та фактів, виявлених Офісом Омбудсмана й ухвалить справедливе рішення на користь позивачів.

Варто наголосити, що ГО «ГРУПА ВПЛИВУ» жодним чином не виступає проти верифікації отримувачів соціальних виплат. Разом з тим ми вважаємо, що рішення про передачу персональних даних громадян України приватній компанії, яка займається колекторською діяльністю, містить ознаки системності порушень прав людини та в цілому підриває довіру до системи верифікації соціальних виплат.

Ми вважаємо, що державна політика контролю за бюджетними коштами може бути ефективною лише тоді, коли вона є законною, не створює ризиків для безпеки громадян та не порушує їхні права, а також не формує виклики для національної безпеки.

Читайте також: Рейдерські захоплення: що робити, щоб уникнути

Безвідповідальність та нерозуміння прав людини серед працівників державних органів, що на наш погляд було проявлено у цьому випадку, не принесе успіху верифікації, а лише загострить ситуацію з правами людини в Україні. Підтримуючи ідею контролю за використанням бюджетних коштів, ми сподіваємось, що вищезгадане судове рішення допоможе не лише захистити отримувачів соціальних виплат від втручання в особисте життя, але й попередить порушення Закону України «Про захист персональних даних» у майбутньому при проведенні подальшої верифікації та розробці відповідного законодавства.

Тетяна ДУРНЄВА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини