MENU

Про "євробляхи" та середній клас

2893 0

Урядовий квартал заблоковано автівками. І це нагода поговорити не лише про "євробляхи", культуру на дорогах, безпеку, корупцію, але й про середній клас та його інтереси.

Поясність, чому так званий "захист вітчизняного товаровиробника" впродовж років здійснювався за рахунок середнього класу?

"Вітчизняному товаровиробнику" теплу ванну протекціонізму, середньому класу - "наші", але найбільш небезпечні для здоров'я людини автівки в Європі по неадекватним цінам. Або, в якості альтернативи, обкладені українськими протекціоністами податками і зборами автівки з ЄС.

Читайте також: Між багатими і бідними, або де ховається середній клас?

Чому? Тому що середній клас в Україні, а точніше його поки що небагаточисельний зародок - лох. Який був неспроможний усвідомити свій інтерес, а якщо й усвідомив його, то не спромігся використати політичний інструментарій для його реалізації.

Ось і їздили на ньому стільки, скільки було треба, і далі все ще їздять.

Протекціонізм не спрацював. Ну, як не спрацював? Для власників кількох заводів-параходів дуже спрацював. Кишені вони набили. Але безпечних, якісних і конкурентних автівок ми так і не отримали.

Якщо це вже ясно і очевидно, то які аргументи за те, щоб і далі утримувати мита й акцизи на ввезення нових чи вживаних авто?

Фіскальні? Щоб наповнити бюджет? Чому знову саме за рахунок середнього класу? Чому не наповнити бюджет за рахунок палаців, літаків і яхт, перекритого п'ятиметровими парканами доступу до водойм?

Екологічні? Є інші й більш справедливі варіанти вирішення питання екології. Наприклад, щорічний стимулюючий екологічний податок, як в кількох європейських країнах. Який діятиме для ВСІХ автовласників у країні, а не лише для тих, хто хоче заїхати на автівці, яка в рази екологічніша за ті, що вже є тут.

Урбаністичні? Корки? Чому не пропонується обмеження на в'їзд тоді всім машинам в місті? А лише тим родинам, які не можуть чи не хочуть дозволити собі переплатити? Хіба не розвиток громадського транспорту, вартість утримання автівки в місті має регулювати їх кількість? Чи для цього обов'язково потрібно закрити кордон?

В інтересах середнього класу, щоб його не намахували і не виконували за їх рахунок потреби корумпованих багатіїв. А ще в його інтересах, щоб його чисельність кратно збільшувалась.

Читайте також: Почему я поддерживаю акцию владельцев автомобилей на еврономерах

Мита й акцизи на завезення нових чи вживаних авто мають бути скасовані. На період поки ми не домовимось, як ми в цивілізований спосіб вирішуємо питання екології, для зовсім хламу можна їх і лишити. Але для зовсім хламу і тимчасово.

Ну, і проблему з тими, хто вже заїхав, треба вирішувати шляхом їх легалізації і схеми закривати. Питання неідентифікованих власників на дорогах - питання безпеки.

Але без антагонізму, будь ласка. Вони ніякі не злочинці. Вони вчинили адміністративне правопорушення.

 

Василь ГАЦЬКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини