Ми можемо одержати замість гарячого конфлікту щось на кшталт Абхазії – політолог
Отже, більш детально про "миротворців Путіна".
Чому я вважаю, що мова саме про "заморожування конфлікту"?
Згадайте, як раніше Росія послідовно відкидала цю ідею. І це зрозуміло. Поки вони розглядали ОРДЛО як плацдарм для завоювання України, їм було зовсім не потрібно, аби чужі очі дивилися та фіксували переміщення танкових колон та ешелонів з озброєнням.
Читайте также: На Донбассе будут заправлять Меркель и Макрон вместе с Путиным – эксперт
Зараз, очевидно, їх це не бентежить, отже, і масштабної збройної присутності вони там не планують. З іншого боку, миротворці виключають проведення військової операції по відновленню територіальної цілісності України. Адже якщо ми "підставимо" миротворців під кулі, то одержимо санкції замість підтримки.
Щодо реалізації Мінських домовленостей, то у України просто не буде смислу йти на всі ці зміни до Конституції, адже єдина причина, чому Україна на це погоджувалася - це загроза з боку Росії. Так само не буде мотивів йти з Донбасу і у Росії.
Якщо війдуть миротворці та знизиться накал бойових дій, то Росія зможе добитися часткового перегляду санкцій. А більшого їй і не треба.
Плюси подібного сценарію.
У разі його реалізації, ми можемо одержати замість гарячого конфлікту щось на кшталт Абхазії або Придністров'я.
Тобто, активних бойових дій не буде, але можливі якісь загострення, і війська на лінії розмежування зберігатимуться.
Без активної збройної загрози українська влада втратить можливість легітимізувати себе через війну. Значить, або доведеться змінити лінію поведінки, або буде змінена сама влада.
Україна одержить "передишку". Крім того, не треба буде вирішувати питання відновлення Донбасу а також реінтеграції тамтешніх громадян, які теплих почуттів до Україні не мають.
Читайте также: Предложение Путина о миротворцах на Донбассе – это фактически перенос российской границы
Мінуси. Про ОРДЛО і Крим доведеться забути. Ці питання де факто будуть зняті зі світового порядку денного. Їх контролюватиме Росія. Буде там виховувати нові покоління у ненависті до всього українського. Вони ставатимуть все більш чужими для нас. І ніхто не скаже, скільки це може тривати.
Шанси реалізації цього плану є. Очевидно, на Заході можуть за нього вхопитися, аби знизити напругу з Росією, та відзвітувати про вирішення конфлікту. Хоча Росія може сама все зірвати неприйнятними вимогами. Наприклад, щодо легалізації свого окупаційного контингенту у вигляді "миротворців".
Тож подивимося.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки