MENU

Продаж валюти як показник бідності населення

2414 0

Від початку 2017 року, за вісім місяців українці продали на майже два мільярди доларів більше, ніж купили. Така статистика свідчить про зубожіння населення.  

Про це під час конференції в прес-центрі "Голос.УА" розповів економіст Віктор Скаршевський.

Експерт переконаний: базова причина, чому люди більше продають доларів, ніж купують – це бідність.

"За вісім місяців після початку року, згідно з офіційними даними, населення продало майже на два мільярди доларів більше, ніж купило. Не в останню чергу це не через хороше життя, а через бідність. Я це називаю проїданням запасів: коли не вистачає поточних доходів для нормального життя, люди здають долари", - розповів він.

Економіст відмітив, що тоді, як населення продало на два мільярди доларів більше, ніж купило, приблизно на таку ж суму НБУ поповнив свої золотовалютні резерви. "Виходить, що люди зі своїх фінансових запасів профінансували золотовалютні резерви, таким чином частково виконавши місію МВФ", - сказав він.

Читайте також: Політолог про внесення Тимошенко до бази "Миротворця": "Аваков намагається продемонструвати лояльність до влади"

У свою чергу економічний експерт Всеволод Степанюк звернув увагу на цікаву щомісячну тенденцію, як українці продавали валюту. "У травні населення здало валюти більше, ніж купило на півмільярда, у червні – на чотириста мільйонів, в липні - на трохи менше трьохсот, і в серпні – трохи більше двохсот", - розповів він.

За його словами, причина такої тенденції – зменшення банками депозитних ставок. "Раніше люди здавали валюту, а гривні розміщали на депозити. Зараз, з падінням депозитної ставки, більше немає сенсу так робити. Це головна причина, чому населення зменшило об’єми продажу валюти", - розповів експерт.

Загалом же, за прогнозами Степанюка, українці і далі будуть продавати валюти більше, ніж купувати.

"Зараз основним постачальником валюти в країну є гастарбайтери. Вони перераховують своїм сім’ям стільки грошей, щоб їх було достатньо для проживання. Тому практично всі гроші гастайбартерів йдуть на валютний ринок. Водночас те, що люди не купують валюту, свідчить про їхні дуже малі доходи", - пояснив він.

Читайте також: Парадоксы рынка: летнее удешевление нефти – рост осенних цен на АЗС   

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини