MENU

Французькі сенатори відвідали прифронтову зону на Донбасі. ФОТО

1889 0

Військовий конфлікт на Донбасі залишається у полі зору західних партнерів України. За кілька тижнів регіон відвідали поважні політики із США, Польщі, тепер – французи, пише журналіст газети "Народна армія" Юрій Ігнат 

Французькі сенатори на чолі з головою групи дружби "Франція-Україна" сенату Французької Республіки Ерве Мореєм відвідали КПВВ "Майорськ", де ознайомились із процедурою перетину лінії розмежування. Також закордонні гості провели зустрічі із керівництвом військово-цивільних адміністрацій, ознайомилися з роботою недержавних засобів масової інформації в регіоні. Традиційно європейські політики заїжджають у прифронтову Авдіївку – мирне місто, яке пошматувала війна.

Читайте також: "Це не заморожений конфлікт, а гаряча війна". Спецпредставник США відвідав Авдіївку. ФОТО

Основна мета візиту - ознайомлення з політикою безпеки і соціально-економічною ситуацією в зоні конфлікту. Особливо це стосується міст на лінії розмежування. Побачене французьку делегацію вразило. Після повернення додому політики мають намір активно закликати співвітчизників до підтримки України.

На брифінгу в Краматорську Ерве Морей зазначив, що Франція послідовно підтримує цілісність і суверенітет України, ввела санкції проти Росії. Навіть – попри те, що вони негативно позначаються на сільському господарстві Франції.

Сенатори запевнили, що Франція зацікавлена у співпраці з Україною – як у суспільно-політичній, так і в економічній площині. Однак рішення щодо участі миротворців ООН на території України у французькому парламенті остаточно не прийнято. Франція за мир у регіоні, за реформи, дотримання Мінських домовленостей, безпечну роботу місії ОБСЄ.

Читайте також: Ментальні кордони мешканців Донбасу з Росією

У свою чергу, голова ВЦА Донецької області Павло Жебрівський запевнив високих гостей у тому, що війну на сході України можна завершити мирним шляхом протягом лічених місяців, якщо перекрити російсько-український кордон. І це можуть зробити миротворці ООН, але Росія пручається, її позиція – на лінії розмежування, там де працює наглядова місія ОБСЄ.

Європейських гостей запевнили, що після досягнення миру Україна стане гарним партнером для ЄС і дасть значний поштовх розвитку європейської економіки. Зокрема, Павло Жебрівський запропонував французькому бізнесу інвестувати в Донеччину, адже найкращі вкладення робляться саме в часи великих змін та перетворень.

– Мрію, щоб кожна європейська країна мала свій індустріальний парк на Донеччині, – зазначив голова ВЦА. – Адже демонополізація економіки області за допомогою європейських партнерів – це фундамент демократизації суспільства.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини