MENU

Проект бюджету-2018: стабілізація бідності і відсутність прогресу

1006 0

Проект бюджету на 2018 рік відповідає політиці прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, це "стабілізація бідності".

Про це під час конференції в прес-центрі "Голос.УА", коментуючи зареєстрований 15 вересня урядом законопроект про бюджет на наступний рік, заявив політолог Кирило Молчанов.

На думку експерта, із "трьох ключових цифр в проекті" Кабінету Міністрів вдасться реалізувати лише одну.  

"Якщо поверхнево глянути на проект бюджету, то ключових цифр у ньому три – 3, 7 і 29. В документі закладають ріст ВВП – 3%, річну інфляцію – 7% і курс долара – 29,3 грн. З цих цифр більш-менш реалістична – це 3% росту ВВП. Цей показник цілком можна досягти. Інфляція 7% - це нереально. Курс долара також буде вищим, ніж прогнозує уряд. Такий курс можна буде очікувати вже на початку року", - сказав він.

Читайте також: Бюджет-2018: вугільній галузі загрожує знищення

Політолог звернув увагу на те, що, згідно з проектом бюджету, в наступному році уряд планує збільшити на 15%, приблизно до 160 мільярдів гривень, видатки на силовий блок. "Це більше 5% від ВВП, що є достатньо високим показником, і значно більше, ніж в багатьох країн НАТО… Ми ж пам’ятаємо ультиматум Трампа щодо європейських країн, коли він вимагав підняти (видатки на оборону, - ред.) до 2%", - розповів Молчанов.

Інші показники проекту бюджету-2018, за словами експерта, "не є особливими". "Вони фактично індексують на 5-10-15% статті (розходів та доходів держбюджету, - ред.), які були в минулому році. Індексація передбачається на рівні інфляції", - відмітив він.

Загалом, вважає політолог, в урядовому законопроекті немає "ніяких проривних напрямків". "Проект бюджету на 2018 рік – це проект бюджету, який відповідає політиці Гройсмана. Це стабілізація бідності. Ніякого прогресу не передбачається, але й регресу не буде", - підкреслив експерт.

Читайте також: Миротворчій місії ООН на Донбасі не бути, – експерт

Політолог також зробив прогноз щодо схвалення "головного законопроекту року": "Проект бюджету буде прийнятий, швидше за все, "під ялинку". Якщо не буде вистачати голосів, залучатимуть до голосування позафракційних депутатів. Можливо, щоб зібрати голоси, в бюджет будуть вписувати "хотілки" депутатів. Загалом, все буде проходити ординарно, і це (схвалення бюджету-2018, - ред.) дозволить просидіти Гройсману в своєму кріслі до квітня, коли виповниться друга річниця його прем’єрства".

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини