Порошенко переконував європейських партнерів у слушності освітньої реформи
На полях 72 сесії Генасамблеї ООН президент Порошенко зі своєю делегацією провели кілька зустрічей із європейськими колегами. У дні асамблеї хол нагадує мурашник, розділений на крихітні, символічні кімнати. Тут і проходять ключові зустрічі.
Під час перемовин із президентами Польщі А. Дудою, Австрії А. ван дер Белленом, Словаччини А. Кіскою, Болгарії Р. Радевим, Фінляндії С. Ніїністьо, зі президентом Європейської Ради Д. Туском і верховною представницею ЄС Ф. Моґеріні П. Порошенко порушував ключові питання безпеки на Донбасі, деокупації Криму та миротворчої місії.
Читайте також: Геращенко: Трамп чітко висловився на захист суверенітету України. ФОТО
Український президент роз'яснив неприпустимість і непристойність пропонованого росіянами сурогату, імітаціїї миротворчої місії "для охорони іншої місії". Всі подібні ідеї мають одну мету – замороження конфлікту. Позиція ж України чітка й однозначна: миротворці мають бути присутніми на всій окупованій територіі аж до українсько-російського кордону, в місії не може бути жодного росіянина, представника країни-окупантки, місія повинна сприяти демілітаризації та встановленню миру.
Також під час усіх зустрічей президент виступив справжнім лобістом нещодавно прийнятого у Верховній Раді закону про освіту, роз'яснив нюанси нашої освітньої реформи (до речі, тут із нашими партнерами мав би активніше попрацювати уряд, вчасно провести відповідні консультації та роз'яснення).
Президент Порошенко чітко заявив, що українське законодавство гарантує всім нацменшинам право на вивчення рідної мови, при цьому захищає українську й вимагає від громадян знати її та шанувати. В Украіні мови найменших захищені набагато сильніше, аніж у багатьох країнах-сусідах, де, попри велику українську діаспору, немає ані українських класів, ані українських шкіл. У нас є і школи, і класи для навчання дітей різних національностей.
Прикметно, що всі європейські партнери, із ким були зустрічі, цілком сприйняли українську позицію, із повагою та розумінням поставилися до закону, що відповідає і європейській традиції, і практиці в їхніх країнах.
Читайте також: Як відповісти на невдоволення наших сусідів новим освітнім законом
Також із пані Могеріні і паном Туском президент обговорив підготовку до саміту Східного партнерства, що відбудеться в листопаді.
А в кулуарах сесії – коротке спілкування зі президентами Румунії, Естонії, Кіпру. Помітно, коли між лідерами держав є особистий теплий контакт.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки