MENU

Мовна водичка на російський млин

2836 0

Цього тижня комісарка Ради Європи з прав людини Дуня Міятович зробила гучну заяву із приводу українського законопроекту про державну мову.

Як повідомляє "День", пані комісарка сказала зокрема таке: "У контексті виборчої кампанії такі дискусії часто стають поляризованими і не сприяють прийняттю збалансованих рішень. Я закликаю український парламент перенести ухвалення цього важливого законодавства на поствиборчий період".

Читайте также: Що означає мовна заява комісарки Ради Європи Міятович

На перший погляд, із пані Дунею важко не погодитися, бо ж висловлює вона начебто слушну думку. Справді, такі дискусії часто стають поляризованими, й не тільки у виборчий період – мовне питання в Україні завжди було гарячим. І було б навіть логічно таке важливе питання перенести на поствиборчий період, коли ущухнуть пристрасті й політична поляризація. Ось тільки одне непокоїть – а коли саме в Україні завершиться цей виборчий період?

Міятович прекрасно знає, що наприкінці квітня відбудеться другий тур президентських виборів, але одразу ж почнеться парламентська кампанія. Тоді, згідно з її "логікою", доведеться відкласти розгляд цього законопроекту й доручити його вже новому парламентові. Якщо вибори Верховної Ради в нас восени, то реально вона запрацює десь у лютому, або й узагалі на початку наступної весни. Але – о диво! – тоді почнеться нова виборча кампанія, бо ж в нас наступного року будуть ще й місцеві вибори. У такому разі вже варто не зраджувати традицій і перенести розгляд питання державної мови на 2021 рік.

Зауважте, що варто робити поправку ще й на результат виборів – а що, якщо зміниться президент, і новий очільник держави вже не підтримуватиме української мови, тому відмовиться підписувати ухвалений закон? Або, що вірогідніше, зміниться склад Верховної Ради, туди потрапить іще більше популістів і п’ятої колони, а патріотичних сил стане менше? Що тоді? Прощавай, державна мово? Прівєтсвую, рускій язик?!

Читайте також: Портников: Одним Манафортом історія не закінчиться, коли-небудь відкриють архіви та здадуть усіх

Комісарка Ради Європи добре знає, для чого вона робить такі заяви, і на чий млин ллє воду. Уже не вперше в її кар’єрі трапляються заяви про Україну, що начебто слушні, але добре вписуються у стратегію російської гібридної війни. Варто однак узяти до уваги, що це її позиція, а не всієї Ради Європи. Подякувати за турботу та згадати просте правило – наш караван мусить іти далі.

Бо ж наочним прикладом того, наскільки жахливою є ситуація з державною мовою в Україні, є кандидат у президенти, що наразі має найбільший рейтинг. Українською негоден був і двох слів докупи зв’язати, англійською не володіє, його рідна – російська (та ще й із репертуару "шансона"). Уявімо, як цей президент у Раді Європи доповідатиме про російську агресію …правильно, російською мовою! Ось така сьогодні ситуація з державною мовою в Україні. Тому дякуємо за пораду, пані Дуню. Нехай щастить!

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Андрій ЛЮБКА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини