MENU

Миротворча місія ООН і летальна зброя: про що йшлося на зустрічі Порошенка зі Трампом

1183 0

Судячи з відгуків, зокрема – перших оперативних від президента й української делегації, зустріч Порошенка зі Трампом пройшла успішно, зазначає у своєму блозі на "Новому часі" політолог Володимир Фесенко. Навіть за формальними критеріями – те, що ця зустріч тривала близько години, тривала довше, ніж перша, говорить про конструктивний діалог.

Але я б застеріг від завищених очікувань, зокрема щодо теми миротворців ООН. На сьогодні існують принципові розбіжності між Україною та Росією з цього питання, вкрай складне доведеться приймати рішення, і я не впевнений, що його вдасться прийняти. Проте для нас дуже важливо, що Сполучені Штати підтримують українську позицію. Те ж можна сказати про Велику Британію, Німеччину та Францію, хоча вони і є прихильниками компромісного варіанту врегулювання конфлікту. Але для нас не всякий компроміс прийнятний. Умови, запропоновані Росією, – очевидні пастки.

Читайте також: США поділяють позицію України щодо миротворців – Порошенко після зустрічі зі Трампом. ФОТО, ВІДЕО

Говорячи про візит в ООН, Порошенко виступив не тільки під час загальної дискусії на Генасамблеї, але й на саміті Радбезу ООН. Судячи з усього, українська ініціатива щодо миротворчої місії готувалася спеціально під цей саміт. І нам вдалося нав'язати дискусію про миротворців. Два роки був ступор, не було жодного поступу. І тільки зараз ми нарешті перевели розмову в практичну площину. До речі, відзначу пропозицію Порошенка про те, що, перш ніж приймати рішення про миротворчу місію ООН, потрібно направити в зону конфлікту технічну місію ООН, щоб фахівці оцінили ситуацію на місці й висловили свої рекомендації. Тобто це вже процедурний початок роботи над місією. Не впевнений, що буде прийнято політичне рішення про це, але прогрес є, для нас це важливо. Треба пам'ятати, що вода камінь точить.

Упевнений, під час закритої зустрічі глав держав була порушена й тема надання зброї Україні. Думаю, це був дуже акуратний зондаж позиції Трампа, оскільки публічно про зброю нічого не говорилося.

Читайте також: Порошенко в ООН розповів про те, якою має бути миротворча місія на Донбасі. ВІДЕО, ФОТО

Свого часу, коли Порошенко виступав у Конгресі США і піднімав тему зброї, в Барака Обами була інша позиція, і потім це ускладнило наші відносини з Обамою. Тому зараз потрібно діяти делікатніше. Порошенко торкнувся теми військово-технічного співробітництва зі США, сказав про те, що ми задоволені, сподіваємося на подальше партнерство, але спеціально теми надання летальної зброї український президент не торкався, щоб не було ефекту публічного тиску на Трампа. Думаю, що це питання обговорювалося, але в закритому режимі. Й саме це може викликати певну нервозність у Москві. Тобто Україні не сказали ані "так", ані "ні".

Ми не знаємо, якою буде відповідь американців. Моє особисте припущення, що Трамп не поспішатиме з остаточним рішенням. Те, що американці пообіцяли надати Києву летальну зброю, вже змусило Москву крутитися, як вуж на сковорідці. Зараз Росія намагається через тему миротворців "нейтралізувати" тему летальної зброї. Їхня логіка така: поки обговорюються "мирні ініціативи", було б дивно зривати переговори такими різкими рішеннями, як надання зброї одній зі сторін конфлікту. Тож тут іде дуже складна політична гра. І це правильно, що тема американської зброї обговорюється в закритому режимі. З одного боку, це інструмент тиску на Росію, а з іншого, саме поступове просування може допомогти досягти успіху. Адже не випадково багато переговорників кажуть, що зараз ми стали ближчими до отримання летальної зброї від США, ніж були за Обами. Але знову-таки, я б застеріг від завищених очікувань. Усе буде залежати від обставин.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини