Маску зірвано: що сказав "Містер Іхтамнєт" і яких підступів чекати Україні й Заходові
Я уважно ознайомився із двома показовими інтерв’ю шефа зовнішньополітичного відомства Росії. Спілкуючись із кремлівським оберпропагандистом Соловйовим і бізнес-виданням "РБК", Лавров зробив низку заяв, на які варто звернути увагу
Про це у своєму блозі на site.ua пише Євген Магда, повідомляє UAINFO.org.
Готовність розірвати відносини з Європейським Союзом. Лавров не просто наголосив на цій готовності за умови запровадження ЄС нових санкцій проти Росії, але й ревниво зауважив цікавий факт: товарообіг ЄС із Росією із 2013 року скоротився вдвічі, тоді як із США та Китаєм у Євросоюзу він виріс за цей період майже на 50%.
Лавров акцентує увагу, що позицію Європейського Союзу формують "агресивні русофоби", насамперед із країн Балтії. Нескладно здогадатися, що формула "Поділяй і владарюй" знаходить своє нове застосування.
Читайте також: Ані Україна, ані Захід не мають іншого вибору, крім як посилювати антиросійську солідарність – Портников
На думку шефа російської дипломатії, Brexit підтвердив, що Європейський Союз більше не є монолітом. Хоча відносини Лондона та Москви складно назвати дружніми, у Кремлі не приховують радощів із приводу розлучення Великої Британії та ЄС. І – звісно ж – убачають у цьому факті цікаві для себе перспективи щодо нового exit, який може стати потужним ударом по єдності ЄС.
Міністр закордонних справ РФ звинувачує колективний Захід у прагненні агресивно стримувати Росію. Про власну агресивність він, ясна річ, не згадує.
Нарікає на спроби Заходу дискримінувати російську вакцину Sputnik V, не згадуючи про її сумнівну якість і пов'язані з нею шпигунські скандали.
Лавров свідомо змінює риторику, говорячи про ЄС і США. Якщо європейців демонстративно звинувачує в неконструктивності, то щодо США – стриманий реалізм помітно присутній. Мовляв, Путінові однаково, хто стоїть на чолі Штатів. Показово, що тема штурму Капітолію з уст Лаврова не прозвучала.
Читайте також: Насправді очільник російського МЗС Лавров працює шофером – журналіст
Учасник переговорів у Нормандській четвірці закидає Німеччині та Франції прагнення вирішувати питання врегулювання конфлікту на Донбасі в цьому квартеті, ігноруючи вимоги Росії про прямі перемовини між Києвом та окупованими Донецьком і Луганськом. В обох інтерв’ю прозвучали тези про "антиконституційний переворот" 2014 року в Києві, на який "відмовився реагувати" Захід.
Лавров підтвердив слова Путінового прессекретаря Путіна, що Україна є недружньою державою, звісно, із маячнею про "нацистів" та "утиски російської мови". Буде помилкою списати ці пасажі на орієнтацію на внутрішнього споживача – головний російський дипломат практично без маскування анонсує нове загострення у відносинах Росії з Україною.
Нинішній шеф російської дипломатії вийшов із парадигми поведінки Андрія Громика, якого західні партнери називали "Містером Ні", перетворившись на "Містера Іхтамнєта". І цей факт не варто ігнорувати ані колективному Заходові, ані українській владі.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки