Державну мову мають знати всі з дитинства. Крапка, – Ірина Геращенко
Не держдумі РФ влаштовувати шаманські танці щодо нашого Закону " Про освіту".
В країні, де проживає близько 10 мільйонів української діаспори, немає жодного українського класу чи школи, жодного ТБ-каналу чи радіо, жодної української газети, з української мови відверто знущаються на федеральних каналах, а українцї і Україна оголошені вселенським злом. –
Я мовчу вже про 10 тисяч вбитих "русской весной" українців на Донбасі.
Щодо мови, то це не просто право, а обов'язок держави захищати і розвивати державну українську.
В жодній іншій країні світу, окрім України, українська не є державною, тож маємо зробити все, аби мова розвивалася, а не зникла, як про то мріє Мордор.
Читайте також: Державна мова і мови меншин: поважаймо права одне одного!
Щодо угорців і румун, то на сесії ПАРЄ у Страсбурзі, думаю, нашій делегації варто запросити відвідати румунські і угорські школи і класи, які функціонують на Західній Украіні, там є десятки шкіл з мовами нацменшин.
Натомість, ми також хочемо побачити на власні очі і відвідати бодай одну українську школу чи клас в сусідніх Угорщині і Румунії, де проживає велика українська діаспора. Але там таких шкіл і класів просто не існує.
Читайте також: Позиція Угорщини у мовному питанні мало чим відрізняється від позиції РФ, – політолог
Наш закон " Про освіту" в мовному питанні – ліберальний і прогресивний. І ми на цьому стоїмо. Більше того, окрім мовної статті, яка найбільше обговорюється, закон містить ряд інших важливих прогресивних норм, які чекали освітяни.
Украінська освіта потребує реформування, аби бути конкурентною. Тому все правильно ми зробили – проголосували, прийняли, президент підписав.
Державну мають знати всі з дитинства. Крапка.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки