MENU

Україна вимагає доступу міжнародних гуманітарних місій до ОРДЛО

705 0

Разом із Ганною Гопко зустрілися з координаторами гуманітарних проектів ЄС й обговорили спільний гуманітарний план розвитку ЄС, спрямований на реалізацію гуманітарних та інфраструктурних проектів для підтиримки постраждалих від інспірованого ззовні конфлікту на Донбасі. 

Читайте також: Загарбники свідомо блокують відновлення критичних об’єктів цивільної інфраструктури Донбасу

Окупований РФ Донбас залишається повністю закритими для міжнародних гуманітарних місій, натомість туди з порушенням українського законодавства протягом трьох років удерлося майже 70 так званих "гумконвоїв" РФ. Україна вимагає негайного доступу саме міжнародних гуманітарних місій до окупованих територій. 

Гуманітарна й екологічна ситуація в зоні конфлікту залишається складною, переселенці найбільше потребують вирішення питань житла і створення робочих місць, і саме в цих сферах ми потребуємо найбільшої підтримкт наших партнерів.

Голова Представництва ЄС в Україні Г'юґ Мінґареллі разом із колегами розповів про спільний план ЄС із гуманітарного розвитку (Joint Humanitarian – Development Framework), що передбачає реалізацію комплексних заходів задля допомоги цивільному населенню що постраждали по обидві лінії розмежування. Плануємо, що в листопаді ми запросимо європейських колег на неформальну парламентську Мінську платформу, аби депутати могли долучитися до обговорення спільного гуманітарного плану ЄС. 

Читайте також: Чому Україні потрібна саме деокупація

При цьому наші європейські партнери справедливо зауважують, що без стабілізації безпекової ситуації, без сталого миру й дотримання режиму тиші гуманітарна ситуація залишатиметься складною. 

У зустрічі також взяли участь директор Департаменту з питань відносин із Росією, країнами Східного партнерства, Середньої Азії та ОБСЄ, ЄСЗД Люк Девінь, керівник групи підтримки України, ГД із питань сусідства та переговорів щодо розширення Пітер Вагнер, керівник Сектору з питань фінансового співробітництва Групи підтримки України, ГД із питань сусідства та переговорів щодо розширення Стефан Шльонінг, політичний радник Представництва ЄС в Україні Піт Блонд, керівник офісу ECHO (керівник із питань цивільного захисту і гуманітарної допомоги) Самюель Марі-Фанон, керівник програм співпраці Представництва ЄС в Україні Беренд де Гроот, представники місії SGUA (Європейської Групи підтримки України) Андреа Хохубер, Надія Вертебна та Софія Попов.

Ірина ГЕРАЩЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини