"Капітальний ремонт" податкової системи
Дональд Трамп не єдиний, хто взявся за «капітальний ремонт» податкової системи.
Європейська комісія почала реформу системи ПДВ. Втрати економіки ЄС від махінацій з ПДВ – близько 150 млрд євро щороку. До речі, у нас приблизні обсяги оффшорних схем, махінацій з ПДВ і “скруток” сягають сотні млрд гривень, а втрати бюжету по оцінкам від 60 до 100 млрд гривень щороку.
Читайте також: Страна, в которой никто ни за что не отвечает
Європейці вирішили почати з найбільшої проблеми - з інтернет-гігантів (Google, Amazon, Facebook, Apple, Microsoft), які платять набагато менше податків, аніж традиційний бізнес. В середньому корпоративний податок для інтернет-компанії в ЄС близько 10%, а для традиційних – більше 23%. В реальності, інтернет-гіганти сплачують ще менше. Тому першочерговою стане зміна статусу податкового резидента. Інтернет-компанії платитимуть податки там, де надають віртуальні послуги і отримують основний прибуток. Але вже другим кроком будуть зміни ставок ПДВ і подальша реформа всієї системи.
Читайте також: Когда на рынке никто ничего не покупает, нужно давать деньги
Нова цифрова економіка трансформує традиційні бізнес моделі. Ринкова капіталізація 5-ти інтернет-гігантів вже досягла рекордних 3 трлн доларів. Цифра, співставна з обсягами ВВП Франції чи Німеччини. І це компанії, які надають віртуальні послуги у віртуальному просторі. Але насправді, в таких умовах економічні загрози ще більше орієнтують не стільки на зовнішню допомогу, скільки на впровадження серйозних податкових реформ всередині країни.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки