MENU

Ціна співпраці зі Кремлем

1862 0

"Касперский" був одним із небагатьох успішних російських ІТ-стартапів, який перетворився на компанію глобального рівня. Звісно, не Facebook чи Google. Але оборот у $644 млн на рік – чимало для пострадянської компанії. Із них $150 млн доходу припадали на Північну Америку.

І ось скандал – "Касперский" допоміг російським хакерам отримати секретні документи АНБ. Ні, вони не просто налажали (як скандал із автомобілями "Фольсваґен" у США), а тупо зробили протилежне своєму головному призначенню – захист інформації.

Читайте також: Для "Лабораторії Касперського" настали лихі часи

Як результат, продукцію компанії заборонено використовувати в державних органах США. Наступними, хто став відмовлятися від співпраці, – компанії, що мають державні замовлення.

Тепер наявність програмного забезпечення "Касперского" для будь-якої американської фірми – це потенційна загроза для її клієнтів, отже – токсичність.

Не треба бути великим аналітиком, аби спрогнозувати втрату не лише американського, а взагалі всього західного ринку (як відомом, американські компанії – це глобальні компанії, яких мати у клієнтах мріють решта підприємців світу).

Читайте також: Відставка Аграмунта – урок для підпомагачів Кремля

Замість глобальної конкуренції та домінування в російської компанії перспектива скотитися до регіонального лідера ринку в РФ, Білорусі, Приднестров'ї та ОРДЛО.

Для нас новина цілком позитивна. Кремль втратив іще один важіль "гнучкої влади" (soft power).

Микола МАЛУХА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини