MENU

Міліція почала масово «заробляти» на закритті нею ж відкритих кримінальних проваджень — Москаль

513 1

Уважно проаналізував статистику злочинності за поточні 5 місяців. Крім катастрофічного росту рівня злочинності, намітилася ще одна тенденція – міліція почала масово «заробляти» на закритті нею ж відкритих кримінальних проваджень. Судіть самі.

За п’ять місяців 2013 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 709 тисяч 651 кримінальне провадження, з них закрито за реабілітуючими обставинами – 336 тисяч 577, що складає 47,4 відсотка від загальної кількості. Тобто, закривається фактично кожне друге кримінальне провадження (у Миколаївській області кількість закритих проваджень становить 63,3 %, у Херсонській — 57,7%, у Тернопільській — 53,7%), що свідчить про недосконалість нового Кримінально-процесуального Кодексу й наштовхує на думку, що механізм відкриття кримінальних проваджень став одним із основних видів корупції правоохоронної системи.

Схема дуже проста: слідчий має можливість відкрити кримінальне провадження проти будь-якої особи (на замовлення зацікавлених осіб чи за ініціативою керівництва), а потім за винагороду чи шляхом шантажу й вимагання закриває провадження.

В статті 214 Кримінально-процесуального Кодексу сказано, що кримінальне провадження відкривається не пізніше 24 годин після подання заяви чи повідомлення про вчинення кримінального правопорушення, яке надійшло з будь-яких джерел. Однак при цьому ніхто не попереджається про дачу неправдивих або завідомо хибних повідомлень. У зв’язку з цим останнім часом широкого масштабу набуло фальшування кримінальних проваджень. Спочатку в ЗМІ “достовірні джерела” з правоохоронних органів вкидають потрібний матеріал, а потім із посиланням на публікацію відкривають кримінальне провадження. Яке згодом закривають “за реабілітуючими обставинами” за певну винагороду.

А тепер про цифри – вони, як завжди останнім часом вражають і свідчать про подальше катастрофічне зростання рівня злочинності в Україні. Так, порівняно з п’ятьма місяцями минулого року (213 тисяч 352 проваджень), з січня по травень 2013р. зареєстровано 373 тисяч 44 кримінальних проваджень (це — не рахуючи згаданих вище 336 тисяч 577 закритих проваджень). Особливо тяжких злочинів за 5 місяців цього року скоєно 8 тисяч 224, проти 5 тисяч 19 у минулому. Зате встановлено осіб, яким вручені повідомлення про підозру, тільки в 72 тисячах 121 випадку, що складає 19,3 відсотка від загальної кількості.

У Києві з 44 тисяч 564 кримінальних проваджень підозрювані особи встановлені тільки в 3 тисячах 182 випадках, тобто, розкриття злочинів становить 7,2%. Іншими словами, понад 90 відсотків працівників міліції Києва отримують зарплату за бездіяльність.

У той же час із 373 тисяч 44 кримінальних проваджень до суду направлено 64 тисячі 646 справ, що складає 17,3%. Це найнижчий показник ефективності правоохоронної системи за всі роки незалежності. В тому ж Києві з 44 тисяч 264 кримінальних проваджень до суду направлено тільки 2 тисячі 190 справ (або 4,9 %). А це свідчить, що неочевидні злочині в Україні майже не розкриваються. Звертатися сьогодні до міліції за допомогою – марна справа.

Тим часом Україна стрімко перетворюється на країну “гопників”. Грабежі, крадіжки та шахрайство посідають перші місця за кількістю злочинів.

За 5 місяців цього року відкрито 10 тисяч 469 кримінальних проваджень за грабежі проти 8 тисяч 142 в аналогічному періоді 2012 року;

Шахрайств зареєстровано 35 тисяч 131 проти 10 тисяч 962;

Крадіжок — 152 тисячі 513 проти 109 тисяч 596;

Зате з місяця в місяць іде різке зниження виявлення кількості злочинів у сфері обігу наркотиків. За 5 місяців цього року зареєстровано 15 тисяч 292 таких злочинів проти 26 тисяч 732 за аналогічний період минулого року. Хоча всім відомо, що наркотизація суспільства йде небувалими темпами. Статистичні дані про зниження наркозлочинів майже наполовину свідчать про те, що цей вид злочинності опинився майже повністю під патронатом самої міліції.

 

 

 

Hennadii MOSKAL


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини