MENU

Матвієнко: В Україні намагаються відтворити олігархічну систему контролю за місцевими ресурсами. ВІДЕО

1143 0

Вибори місцевих голів і депутатів у 201 новоствореній об`єднаній територіальній громаді, що заплановані на 29 жовтня, є дуже важливими та актуальними. Це зумовлюється  тим, що фактично зараз, попри всю еклектичність та непослідовність реформаторського процесу, який має місце в Україні, він, тим не менше, буквально змінює адміністративне і політичне середовише в Україні.

Про це на прес-конференції в УНІАН на тему "Наймасштабніша виборча кампанія до органів місцевого самоврядування: виклик демократії чи її перемога" заявив експерт корпорації стратегічного консалтингу "Гардарика", політолог Костянтин Матвієнко.

 

"Ви вже знаєте, що в Україні започаткована так звана реформа децентралізації, яка своєю метою і своїм наслідком матиме зменшення кількості місцевих рад, кількості місцевих голів і фактичне об'єднання, укрупнення територіальних  громад. Фактично цими виборами майже буде закінчено створення нової системи місцевих рад, нової системи місцевого самоврядування, і в ній виникають нові суб'єкти", – нагадав експерт.

Матвієнко зазначив, що внаслідок реформи децентралізації справді є дуже важливою та обставина, що ці новоутворювані місцеві ради і місцеві голови отримують цілком реальний ресурс.

"В Україні відбулася певна диференціація системи оподаткування, коли податки державні і податки місцеві більш-менш розділені, Звісно, це зроблено через пень-колоду, з конфліктами, недосконало, але місцеві ради тепер порядкуватимуть реальним ресурсом. Передусім ідеться про податкові джерела – реальні гроші та про можливість порядкувати землею. Але на превеликий жаль, це один з недоліків цієї реформи, що об'єднані територіальні громади ств за старим принципом Резерфорда, тобто вони порядкують землями в межах забудови села чи міста, але не порядкують землями і іншими ресурсами, які знаходяться поза межами цієї забудови. Тому держава ще зберігає цей контроль за собою", - додав експерт.

Читайте також: Політичні експерти спрогнозували, хто буде лідером на виборах у об’єднані територіальні громади

Також Матвієнко звернув увагу на ще  одну обставину, а саме на те, що в силу еклектичності, непослідовності і безвідповідальності наших реформаторів місцеві громади з одного боку наділяються ресурсом, а з іншого боку, коли парламент проголосував за так звану медичну реформу, одна з головних функцій місцевого самоврядування – первинна медицина, виймається разом з грішми у місцевих громад.

"Таким чином фактично створюється державна агенція, яка порядкуватиме 85 мільярдами гривень і безпосередньо фінансуватиме первинну медичну допомогу. Тому у місцевих громад, на жаль, забирається дуже важлива функція первинного медичного забезпечення", – додав експерт.

Стосовно виборів у ОТГ політолог нагадав вислів філософа Сергія Дацюка, який говорив, що критерієм справжності політичних партій є участь цих партій у місцевих виборах: "Ми можемо подивитися попередні вибори теріторіальних громад і на ті вибори, що мають відбутися найближчим часом – які з парламентських і позапарламентських партій беруть участь у цих виборах найбільш інтенсивно і досягають відповідних результатів? Якщо поглянути на попередні вибори – перші місця за кількістю депутатів за пропорційною складовою цих виборів займала партія "Батьківщина", активність "Блоку Петра Порошенка", а надто "Народного фронту" на цих виборах мала затухаючий характер – вони дедалі були менш активними на виборах. До того ж "Народний фронт" і надалі продовжує рухатися за цією траєкторією під плінтус, де, як на мене, йому і місце. "Блок Петра Порошенка" так само рухався по затухаючій, але ці вибори нам показали, що вони нарешті зрозуміли – виборець і їхні закордонні партнери будуть судити про їхню політичну ефективність по місцевих виборах".

Читайте також: Небоженко: Україна та Порошенко готові до розлучення. ВІДЕО

Тому, на думку політолога, на цих виборах ми маємо беспредедентну активність "Блоку Петра Порошенка" і на превеликий жаль, факти тиску, застосування адміністративного ресурсу. "Те, що ми бачимо зараз – це нехороша обставина – практично ті структури, які займаються рейдерством сільськогосподарських підприємств, займаються і організацією цих місцевих виборів, застосовуючи адмінресурс від того, що ми називаємо владою. Таких фактів доволі багато", – заявив Матвієнко.

В Україні намагаються відтворити олігархічну систему контролю за місцевими ресурсами, тепер вже і через легітимний механізм виборів  до місцевих громад

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини