Альтернатива "Роттердам+", або як перестати красти в українців
Віце-прем'єр міністр Володимир Кістіон запропонував "погратися із цією ситуацією" (з формулою Роттердам+).
Відгукуюсь на пропозицію погратися.
Віце-прем'єр сказав, що ніхто не пропонує альтернативу формулі. Це не так. На робочих групах щодо ринку вугілля, які проводив пан Кістіон, я пропонував альтернативи. Наводжу їх нижче.
Повністю формула звучить так: Роттердам + доставка морем + перевалка у порту. Ще окремо закладаються у тариф витрати на залізницю.
Читайте також: Порошенко визначився зі своїми ворогами
Крок 1: забрати неіснуючі у затратах компоненти: понад 90% вугіллля морем не поставляється і у порту не перевалюється. Отже, з "Роттердам++" формула перетворюється у просто "Роттердам".
Різниця формул - 10 млрд грн у рік.
Крок 2: оскільки вміст сірки у вугіллі у Роттердамі менше 1% (найчастіше 0,7%), а в Украіні 2%-3%, то звичайно екологічно шкідливіше вугілля на ринку коштує менше. Тобто має бути дисконт на високий вміст сірки, наприклад, 15%. Тобто формула "0,85 * Роттердам". Це ще понад 5 млрд грн у рік.
Більше того, у своїй першій версії НКРЕКП якраз і пропонувала формулу "Роттердам", а не "Роттердам++". Що вплинуло тоді, що вирішили добавити "плюси" і збирати зі споживачів більше, можемо тільки здогадуватися.
Також у інших розрахунках НКРЕКП використовує дисконт на високу сірку, тобто розуміють необхідність дисконтувати на вміст сірки. Як бачимо, всі альтернативи до формули відомі.
Читайте також: Нардеп: Готуймося до нового "Роттердам+"
Отже, між "Роттердам+" і "0,85*Роттердам" різниця у понад 15 млрд грн у рік. Це та корупційна рента, яку змушують украінських громадян, українську економіку сплачувати окремим обраним олігархам.
І поки ми "граємося із цією ситуацію", мільярди капають у потрібні кишені. А набігло вже 20 млрд грн з початку дії цієї формули.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки