MENU

Як протистояти старості

3067 0

Чому саме не постаріти? Бо старість — це все більш слабші можливості організму протистояти стресам, ламанням та руйнуванню, які відбуваються на рівні клітин. 

Старість можна легко прискорити шкідливим харчуванням (солодощі, транс-жири, смажена їжа, копченості, надмір омега-6 жирів і надмір їжі взагалі), неприродньою гіподинамією (ліжко-кухня-душ-машина-робоче місце-машина-дім) і руйнівним способом життя взагалі (щоденні недосипання, постійні переживання, нервування, самоїдство і тд).

Читайте також: Пять советов, как стать счастливым

Чим холодніше надворі, тим значно менше ми рухаємось, більше жуємо, причому більше солодощів та нездорових жирів. Від такого харчового садизму страждає все тіло, печінка безмовно збільшується в розмірах, підшлункова залоза працює на виснаження, дружня кишечна мікрофлора масово вимирає, відкриваючи шлях вірусам та токсинам в організм.

Але старіти не хочеться нікому. Бо старість — це далеко не лише зморшки на обличчі, це — втрата сил та енергії, стрімкий  ріст ризиків стати власником букету хвороб і покинути цей світ, не проживши і половини відведеного природою часу.

То що їсти, щоб не старіти?

В першу чергу нагодуйте ваших справжніх друзів — маленьких кишечних мікроорганізмів, які є армією захисту від багатьох харчових небезпек цього світу, особливо тих, які ми нерідко, не замислюючись, кладемо собі до рота.

Тому.

1. Зверніть увагу на пребіотики і продукти, які прицільно підтримують корисну для нас мікрофлору, в першу чергу, біфідо- та лактобактерії, збільшують їх різноманіття та, відповідно, нашу молодість.

напій цикорію;
рисові висівки;
цибуля;
часник;
квасоля;
горох;
артишок;
банани;
морська риба, така як оселедець, скумбрія, лосось (там є ейкозапентаєнова жирна кислота, одна із різновидів омега-3);
чорна смородина (розморожена);
морква сира;
жовток яйця (варити нам'яко, вкруту — ні).

Хоча б три з цих продуктів нехай будуть у вашій тарілці щодня.

2. Майте на увазі, що деякі смачні продукти пригнічують життя недружньої мікрофлори, яка відповідальна за старіння, запалення та цілий букет хворобливих станів та хвороб, включно з раком та хворобою Альцгеймера.

Протистафілококову активність мають: малина, полуниця, горобина чорнопліднанастій шипшини, чорна смородина, чорниця. Просто розморожуєте ці ягоди і збиваєте їх в блендері в пюре.

Протипротейну дію мають: чорна смородина, абрикоси, малина, журавлина, а також настої звіробою, нагідок.

Протикандидозну дію (коли занадто розмножуються грибки) мають: брусниця, морква свіжа терта, цикорій.

Протигнилісні властивості мають: журавлина та абрикос.

Широкий спектр дії мають гвоздика і гранат, тому зараз прийшов сезон метати гранати... у свої супермаркетні кошики та полюбити гвоздику.

Читайте також: Как сэкономить на покупке лекарств – аналоги

І зараз — саме той час, коли цукру і смаженій їжі не місце в нашому шлунку! Цукор і шкідливі жири нищать корисні мікроорганізми і роблять організм беззахисним перед інфекціями. 

А ще — сауна. Раз на тиждень сауна піде на користь тілу. І фізична активність. Її має бути багато і різної: ходіння по свіжому повітрю з 1 або 2 кг гантельками, присідання, віджимання, розтяжки, циклічні вправи.

І сон. Мінімум 7, 5 годин, краще — більше. Не економте на сні, сон продовжує активне життя без хвороб та життя взагалі.

Будьте щасливі, здорові та насолоджуйтесь кожним днем та кожною хвилиною на цій землі! 

Оксана СКИТАЛІНСЬКА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини