Як Путін завжди перемагає. У віртуальній реальності
У Путіна дуже специфічний погляд на світ, пише у своєму блозі на "Новому часі" російський політолог Дмитро Орєшкін. Він чітко розрізняє політичну дійсність і віртуальну реальність. У віртуальній реальності він – переможець.
У 80% російського населення, що підтримує Путіна, картинка світу проста: ми відітнули в України Крим, це – добре, оскільки порушує міжнародні закони. А це означає, що росіяни вищі за міжнародні закони. Далі більше – це означає, що росіяни піднялися з колін.
Читайте також: Свобода тоталітаризму: Росія в путінському болоті
І ось це відчуття крутого пацана – віртуальне, оскільки таким чином насправді Росія загнала себе в міжнародну ізоляцію, отримала санкції, економічну стагнацію. Але Путін, як людина, яка розуміє, що таке телевізор, буде розповідати, мовляв, це – неймовірна перемога. Те, що він втратив 40-мільйонну Україну, яка була дружньо налаштована щодо Росії, те, що він втратив дорогу до Придністров'я, яке зараз опинилось у блокаді, – про все це не говорить телевізор. Там кажуть тільки про те, що росіяни піднімаються з колін, і людям це подобається.
Актуальний приклад: про що б Путін не домовився на майбутній зустрічі зі Трампом, це піднесуть як величезну Путінову перемогу, оскільки саме він нібито змусив Трампа зустрітися, саме завдяки дипломатичному генієві Путіна американський президент змушений прийняти умови РФ. І так воно залишиться в громадській думці. Так само й СРСР у віртуальному просторі йшов від перемоги до перемоги, а в дійсності, врешті-решт, розвалився.
Думаєте, як зараз у Росії сприймають те, що відбувається в ОРДЛО? На практиці скорочується їхнє фінансування. Але в РФ говорять про інше, і це звучить приблизно так: "Розумна політика Путіна змушує Порошенка виконувати Мінськ-2".
Читайте також: Крізь московський окуляр: позбутися російської оптики
Ще рік тому в Росії говорили, що Мінськ-2 – це провал, зрада "русского мира", відмова приєднання ОРДЛО до Росії. Тепер кажуть: "Наше завдання – змусити укрофашістів дотримуватися Мінська-2, він вигідний для Росії". Тобто те, що раніше показували програшем РФ, тепер підносять як перемогу.
Тому домовляться Путін із Трампом про миротворців на Донбасі чи ні – російському президентові в плані іміджу дуже зручно: що б він не зробив на зустрічі – це буде перемога, навіть якщо він там лише зашнурує черевики.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки