MENU

За діями Трампа й Макрона немає реальної серйозної політики – Портников

1258 0

Пропозиція американського президента Дональда Трампа про повернення його російського колеги Володимира Путіна до "Великої вісімки", звичайно, здатна стати справжньою політичною сенсацією.

Навіть якщо Трамп став робити такі пропозиції щорічно, вони не перестають бути важливим чинником світової політики. Однак від цього пропозиції американського президента не стають реальністю.

Читайте також: Цей балаган надій приречений на невдачу – Портников про зустріч у нормандському форматі

Найголовніше, що потрібно розуміти на тлі повідомлень світових медіа про телефонну розмову президентів США і Франції та їхню згоду із запрошенням Путіна на саміт "Великої сімки" 2020-го у США – мова не йде про зміну формату престижного клубу. Для того, щоб "Сімка" знову стала "Вісімкою", необхідна згода всіх її учасників. На торішній зустрічі лідерів країн "Великої сімки" пропозицію Трампа про запрошення Путіна підтримав лише прем'єр-міністр Італії Джузеппе Конте. Навряд чи сьогодні американський президент може розраховувати на одностайність – навіть якщо його підтримає Еммануель Макрон.

 Але в ролі господаря саміту Трамп може запросити для участі в його дискусіях керівника країни, яка до "Сімки" не входить. Будь-кого. На саміті в Біарріці, який починається за кілька днів, будуть присутні керівники відразу кількох країн. Із ними передбачається обговорити світові екологічні проблеми. А сам Макрон від власного імені запросив до Біарріцу прем'єр-міністра сусідньої Іспанії Педро Санчеса. Ось саме таким чином Трамп може запросити Путіна. Якщо російський президент, звичайно, бажатиме бути гостем клубу, повноцінним учасником якого він був до 2014 року. Із точки зору Путіна таке запрошення – без відновлення повноцінного членства Росії у "Вісімці" – матиме вигляд справжнісінького приниження.

Наступне питання – як бути з тими проблемами, які і стали причиною виключення Росії з "Вісімки" та перетворення її на "Сімку". Як бути з тим, що Росія анексувала Крим і продовжує війну на Донбасі? Як бути з тим, що Росію зовсім не можна вважати демократичною країною, тоді як "Велика сімка" – клуб саме демократичних лідерів, і тому в ній ви не побачите голови КНР. 

Читайте також: Користуючись слабкістю Зеленського, Захід робить нову спробу приручити російського ведмедя

Коли лідери "Великої сімки" запросили приєднатися до її зустрічей президента Росії Бориса Єльцина, вони вважали за краще заплющити очі на той факт, що російська економіка за своїм потенціалом не дотягувала до рівня економік країн Заходу. Вони просто вирішили, що російського міністра фінансів на зустрічі в форматі "Вісімки" не запрошуватимуть , а російського президента – навпаки. 

Зараз у Росії немає ані демократії, ані економіки. У чому сенс? У примхах Трампа? В ілюзіях Макрона? У тому, що американський президент вже ввійшов в азарт передвиборної боротьби, а президент Франції бачить себе новим лідером Європи?

Так, поки що сенс саме в цьому. За діями Трампа й Макрона немає реальної серйозної політики. Але від цього їхні наміри не стають менш небезпечними із позиції наслідків. І цим намірам необхідно чинити опір. Насамперед українському керівництву. Тому що будь-яке повернення Росії до співпраці із Заходом без припинення війни проти нашої країни й анексії Криму неминуче призведе до нової агресії, нових територіальних втрат і жертв.

 І відповідати за цю неминучу катастрофу перед українцями будуть не Макрон або Трамп. І навіть не Путін.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Віталій ПОРТНИКОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини