MENU

Економіст звернув увагу на очевидну серйозну диспропорцію, яку українська економіка наповнити не здатна

2389 0

Ще один економічний перекос. 

Вартий уваги ще один перекос нинішньої економічної ситуації. При зростанні економіки на рівні близько 2% заробітна плата зросла на 37,2% (вересень до вересня попереднього року).

Очевидна серйозна диспропорція, яку наша економіка наповнити не здатна. А тому значну частину "наповнення" доходів узяли на себе ціни. За підсумками десяти місяців інфляція перевищує навіть уже уточнений річний прогноз – 11,5% (до грудня 2016 р.).

Та ціни не взяли на себе весь "удар". Бачимо ще одну аномалію. Реальна зарплата в Україні зросла на 17,3% (за цей же період). Як таке можливо при двовідсотковому зростанні економіки?

Читайте також: Международный валютный фонд ухудшил прогноз инфляции в Украине

Можливо, якщо наші доходи наповнюють імпортні товари. Їх купують за долари, продаючи на внутрішньому ринку за гривні.

Та це почало відроджувати нездорову проблему останнього десятиліття.

Останні три роки ( 2014-2016 рр.) Україна мала позитивний баланс зовнішньої торгівлі. Експорт товарів і послуг перевищував імпорт.

У нинішньому році, за вісім місяців, товарна частина (без послуг) зведена з дефіцитом у 3,3 млрд. дол. проти 1,4 млрд. за відповідний період минулого року. 11% імпорту не покриваються надходженнями від експорту.

Після трьох років позитивної динаміки, коли зовнішній борг зменшився на 29 млрд. дол., у нинішньому році він знову почав зростати (на 2 млрд. за півріччя).

Читайте також: Эволюционный пусть развития экономики нас уже не спасет. Это обязаны понять все, – нардеп

Вкотре хочу нагадати: спожити можна тільки те, що вироблено. Можна спробувати обійти цю економічну аксіому. І певний час це може вдаватися. Але в кінцевому рахунку за все доведеться платити. А тому привертаю увагу до цих тривожних дзвіночків, що потребують адекватної реакції. Як би не сприймалися "приємні" соціальні рішення "шлунками" багатьох наших громадян.

Віктор ПИНЗЕНИК, екс-міністр фінансів України


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини