MENU

Гриневич про "мовну статтю": норма не зміниться, але висновки Венеційської комісії будуть враховані

1073 0

Висновки Європейської комісії за демократію через право (Венеційська комісія) щодо питання статті про мову навчання закону України "Про освіту" будуть враховані при імплементації норми, але не призведуть до зміни самого закону.

Як інформує "Інтерфакс-Україна", про це міністр освіти й науки Лілія Гриневич сказала на брифінгу в понеділок у Києві, відповідаючи на питання про позицію Міністерства закордонних справ Угорщини.

"Основною подією на шляху врегулювання цієї ситуації є рішення Венеціанської комісії, засідання буде 8 грудня, і орієнтовно 10 грудня мають бути опубліковані рекомендації Венеціанської комісії", – повідомила вона.

Читайте також: А в Україні знову скандал. Знову на ґрунті "язика", але вже на міжнародному рівні – Ніцой

Гриневич зазначила, що висновки Венеціанської комісії будуть враховані при імплементації закону "Про освіту" та розробці наступних законів.

"Ми можемо відштовхнутися від цих рекомендацій і далі вже імплементувати статтю про мову навчання закону "Про освіту" вже через спеціальний закон, наприклад, "Про загальну середню освіту", – сказала міністр.

Вона уточнила, що у Верховній Раді недостатньо голосів для внесення змін до статті про мову навчання.

"Я не бачу поки перспектив, щоб у залі парламенту ми могли зібрати більшість на внесення змін до цієї статті, тому що при другому читанні закону "Про освіту", саме це (формулювання. - ред.) статті стало предметом консенсусу", - додала Гриневич.

Читайте також: "Тут пачті всє чітают і будут чітать на рузкам!". У Харківському медичному університеті першокурсника цькують за державну мову

Зазначимо, 12 жовтня ПАРЄ провела термінові дебати щодо мовної статті закону про освіту. Доповідач ПАРЄ з цього питання зазначив: "Україна має законне право захищати державну мову". А глава української делегації Ар'єв під час дебатів заявив: "60% учнів-угорців не змогли скласти ЗНО з української мови і вступити до вишів". У підсумку, ПАРЄ ухвалила резолюціющодо освіти мовами нацменшин в Україні.

Напередодні, Порошенко відповів чотирма мовами членам ПАРЄ на питання про реформу освіти. Крім того, Президент України пообіцяв в ПАРЄ: "Україна повністю впровадить висновки Венеціанської комісії щодо закону про освіту, але вивчення державної мови обов'язкове".Джерело: https://ua.censor.net.ua/n462603


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини