MENU

Що буде зі гривнею до кінця цього року

3966 0

Міжнародне агентство Standart & Poor's спрогнозувало зниження курсу гривні, пише у своєму блозі на "Новому часі" виконавчий директор Центру соціально-економічних досліджень CASE Україна Дмитро Боярчук. Дійсно, зараз є загальне розуміння того, що гривня ослабне до кінця року. Ледь не основна причина такої тенденції – великі бюджетні витрати. Ми зараз спостерігаємо значні залишки коштів на рахунках державного казначейства. На початку листопада ці залишки склали 48 млрд гривень. Це приблизно 1,8% ВВП. Ось і уявіть – більшу частину цих грошей буде витрачено до кінця 2017 року, це на додачу до тих грошей, які й так щомісяця витрачають. Тому тут ризики є.

Читайте також: Падіння курсу гривні спричинене сезонним фактором – економіст

НБУ й Мінфін розуміють, що в останні два роки стрибки й обвали гривні були пов'язані саме з такою нашою традицією витрачати бюджетні гроші в останні дні року. Вони щось намагаються зробити, але, правду кажучи, немає чіткого розуміння того, як не допустити обвалу гривні цього разу. Не завжди Мінфін має вплив на розпорядників бюджетних коштів, він не має змоги якось змусити їх притримати кошти або навпаки, рівномірно витратити їх протягом року. Але повного обвалу гривні не буде, вона може послабити свої позиції десь у межах 5%.

Не думаю, що це призведе до великого ажіотажу. Це тимчасовий фактор, абсолютно очікуваний і навіть звичний для України. Наслідки, звичайно, будуть: це певний тиск на інфляцію, а також деяке підвищення цін на імпортні товари.

Навряд на курс гривні вплине те, що зараз в Україні з черговим візитом перебуває місія МВФ. Експерти фонду, думаю, приїхали подивитися на проект бюджету-2018: наскільки він відповідає їхнім вимогам.

Читайте також: Чому Україна потребує МВФ і його кредитів

Що ж до чергового траншу МВФ, думаю, цього року ми його не дочекаємося. Тут критичне питання пов'язане з переглядом ціни на газ. Україна наполягає на тому, щоб змінити підхід до розрахунку ціни. Але у МВФ досить чітка позиція: заднім числом вони цього робити не стануть. Тому в поточному році ми навряд чи можемо розраховувати на транш. Сподіваймося на початок 2018-го.


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  

Новости