MENU

Косюк: Енергетична незалежність громад пришвидшить процес децентралізації

28317 0

Косюк: Енергетична незалежність громад пришвидшить процес децентралізації

Впровадження проектів з відновлювальної енергетики у громадах позитивно позначиться на їх енергоефективності та стане ключем до енергетичної незалежності країни.  У цьому переконаний голова ПАТ “Миронівський хлібопродукт” Юрій Косюк, зазначає видання Вegemot.media.

За його словами, енергетична незалежність країни має починатись з впровадження відновлювальної енергетики у громадах.

“Енергетичну незалежність країни потрібно розпочинати з енергетичної незалежності громади. Для цього є приклад успішного досвіду виробництва біогазу, який МХП реалізував ще у 2012, та досвід інших европейських компаній. Реалізація таких проектів одразу зніме навантаження з бюджетів ОТГ та пришвидшить процес децентралізації”, – зазначив Юрій Косюк.

Читайте також: Юрій Косюк: Приватизація повинна бути інструментом для реалізації стратегії енергетичної незалежності країни

Він наголосив, у разі наявності сміттєзвалищ на території ОТГ, громада зможе повністю перейти на своє енергозабезпечення.

"Якщо на території конкретних об'єднаних територіальних громад є полігон твердих побутових відходів, який забезпечує постійний обсяг сировини, то така громада зможе вирішити питання енергоресурсів самостійно. Цілі міста можуть грітися від власних відходів і платити копійки за комуналку”, – додав Юрій Косюк.

Голова МХП закликав владу розробити державні механізми кредитування та дотацій для програм енергоефективності громад, а місцеві органи самоврядування взяти на себе відповідальність за енергонезалежність громад та країни.

“Основне завдання кожної ОТГ – домогтися незалежності у своїй діяльності від зовнішніх чинників, а завдання уряду - всіляко допомагати їм у цьому. Наша компанія розглядає такі проекти як реальний крок до енергонезалежності України, тому завжди готова ділитися своїм досвідом і практикою з іншими”, – підсумував Юрій Косюк.

Читайте також: Юрій Косюк: Перед тим як ухвалювати Нацстратегію управління відходами, необхідно було вивчити досвід інших країн

Раніше, глава ПАТ "Миронівський хлібопродукт» Юрій Косюк в інтерв'ю газеті "Факти" заявив, що сьогодні українська продукція стала реальним конкурентом світовим виробникам.


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  

Новости