MENU

Юрій Косюк: Перед тим як ухвалювати Нацстратегію управління відходами, необхідно було вивчити досвід інших країн

2029 0

Косюк

Перед тим як ухвалювати Національну стратегію управління відходами, уряду потрібно було вивчити досвід інших країн та зробити основний акцент на переробці відходів у енергію. Про це заявив голова ПАТ "Миронівський хлібопродукт" Юрій Косюк на своїй сторінці у Фейсбук.

За його словами, головним недоліком в стратегії управління відходами є недостатня увага до біоенергетики.

 "В документі основна увага приділяється сортуванню, переробці, зберіганню та утилізаціїї відходів, шляхом термічної обробки. Лише у розділі про сільське господарство йде мова про використання біомаси для виробництва енергії. Але для Національної стратегії цього недостатньо. Сміття потрібно перетворювати у енергію, а не просто спалювати", – переконаний Юрій Косюк.

Голова МХП додав, у стратегії відсутній стимул віддавати відходи на переробку для самих виробників.

"Документ передбачає створення регіональних фондів. Кошти у фонди будуть сплачувати виробники, які не мають своїх технологій для безпечної переробки.  А контролюватимуть фонди – чиновники, що створюватиме потенційну загрозу виникнення корупції та призведе до буксування програми в цілому", – наголосив Юрій Косюк.

Читайте також: Юрій Косюк: Приватизація повинна бути інструментом для реалізації стратегії енергетичної незалежності країни

Він впевнений, перед тим як ухвалювати такий важливий для країни документ, потрібно було вивчити досвід інших країн.

"У Швеції близько 2,5 тон сміття щороку спалюється для вироблення електрики або тепла. У Відні сміттєспалювальний завод став теплоелектростанцією. Британія є одним із світових лідерів в технології перетворенні харчових відходів на енергію. Сингапур будує енергоблоки на смітті. А ми хочемо витрачати енергію на термічну обробку сміття, замість того щоб отримувати її від переробки відходів", – підсумував Юрій Коcюк.

 Раніше, глава ПАТ "Миронівський хлібопродукт" Юрій Косюк в інтерв'ю газеті "Факти" заявив, що сьогодні українська продукція стала реальним конкурентом світовим виробникам.

Апостроф


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини