MENU

Україна дуже змінилася

1860 0

Зараз Україна досить впевнено йде в напрям Заходу. Сам Захід не дуже так із відкритими обіймами чекає, значить Україна не має особливих шансів стати членом ЄС і НАТО в найближчі 10-15 років. Це просто виключено. Але туризм, відвідини, економічні і соціальні зв’язки, культурні — вони продовжуватимуться. Україна має досить сильне громадянське суспільство, тому всередині країни вона перетворюється на країну західного типу. Це позитивні моменти.

Разом з тим є одна величезна загроза. Через два роки Україну чекає час Х і це є ситуація не витворена Путіним і Заходом. Все приблизно ок і приблизно на місці. Просто ця нетерплячість і ненависть... Я її до певної міри розумію, бо люди хочуть все і зараз. І оскільки “все і зараз” не відбулося, то для багатьох українців виходить, що все пропало. Але це не так.

Читайте також: Українське місто, що дало світові класиків відразу чотирьох літератур

Трохи уповільнилися реформи, це правда. До середини 15-го року їх було дещо більше, тепер дещо менше. Але Україна все рівно рухається вперед.

А де записано, що єдині можливі і ефективні реформи — це швидкісні реформи? Якщо я сьогодні прийняв 10 реформ, то це краще, ніж такий варіант, де я щодня протягом десяти днів приймаю одну реформу. Де то записано, що це кращий і єдиний спосіб реформування країни? Подивіться за останній місяць в Україні прийняли реформу освіти, пенсії. А хто собі думав, що таке буде? Серйозно говорять про Антикорупційний суд. Він трохи не такий, яким собі його уявляли, але ідея рухається.

Читайте також: У середмісті Києва показують, як українці виборювали незалежність. ФОТО

Я тим не хвилююся, що дещо уповільнилося, а дещо прискорилося. Це нормально. Тим більше, що тут не очікуємо від України чогось неможливого. Подивіться на інші країни — Угорщину, Польщу, Німеччину, Францію і навіть Америку. Де у них відбуваються швидкі реформи? Америка вже 10 років тупається на одному місці і не може прийняти реформ. Польща прийняла швидкісні реформи на початку 90-их років і довгими роками вважалася золотим прикладом для України. А тепер Польща почала демонтувати свої демократичні інституції і перетворилася на етнічну і шовіністичну країну.

Ми постійно думаємо, що реформи всюди прямолінійні, але тільки не в Україні. А якщо і відбуваються, то все пропало, а все інше окрім України спокійно розвивається. А це не правда. Україна дуже змінилася.

Олександр МОТИЛЬ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини