MENU

В будинку Києва повністю обвалилося утеплення. ФОТО

4442 0

На Окружній в Києві сьогодні обвалилося утеплення багатоповерхівки. Оскільки люблю власну думку базувати на фактах, спеціально поїхав подивитися на місце події. 

Отож:

1) Будинок стоїть фактично на краю міста – його оточують будки з рибою і тротуари з болотом, але від вітрів вони захищають погано.

2) за словами місцевих мешканців утепленню три роки і замовляв/робив його ЖЕК. Мешканці не пригадували, щоб їм за це приходилося платити.

Читайте також: "С ножами и палками". Как некоторые украинцы выступают против утепления домов. ФОТОФАКТ

3) В будинку утеплено лише торцеві стіни – повної теплоізоляції нема.

4) Обвалилося утеплення не повністю, а половина – решта висить на фасаді, але його врятувати не вдасться.

5) Утеплення зроблено пінопластом товщиною до 5 см. Пінопласт крихкий, легко розсипається. Товщина матеріалу явно замала для нашої кліматичної зони. Щільність пінопласту на 75 і вище не виглядає, зекономили. 

6) Утеплювач ставився на клей “лєпухами”, дюбелі присутні, частина з них обірвані, частина вирвані, нашвидкоруч оцінити їх густоту по стіні була складно.

7) клей на пінопластові плити клали не по повній поверхні, а згаданими “лєпухами”, а слід було класти по всій поверхні, що є порушенням технологічних карт. Мінвату клеїли “Гребінкою” – тобто могли, якщо б хотіли. Шматок мінвати внизу залишився висіти, хоча пінопласт навколо здуло.

8) Клей практично всюди залишився на пінопласті, від стіни практично всюди відійшов. Швидше за все поверхню перед поклейкою не грунтували, що знову ж міцності не додало.

9) Монтували утеплення явно не шабашники, а якась фірма з базовим розумінням того, що таке будівельні норми – бо на фасаді присутні і протипожежні пояси і відкоси навколо вікон зроблено правильно. Шабашники таким не заморочуються взагалі, тому версія про ЖЕК як про замовника цілком правдоподібна.

10) Сітка на поверхні – середньої якості, не без зусиль, але шматок я відірвав руками.

11) Про причини пригоди:

На мою думку причиною є порушення кількох важливих моментів серед яких: - утеплялася одна стіна і сітку та утеплювач не було належним чином зафіксовано на торці суміжної стіни – там іде стінка балкону і зайти на неї на 40 см, як того вимагають будівельні норми – не було як. Як зафіксувати торець іншим способом майстри не заморочувалися.

При тому ліву сторону стіни зробили правильно, а праву – схалтурили. Утеплювальний матеріал і стіна отримали щілину, як наслідок халтури і теплових розширень стіни на торці. Оскільки будинок фактично приймає вітер “з поля” – то в якийсь момент він потрапив в щілину і пінопласт на лєпухах перетворився в велике вітрило.

Вертикальний ряд дюбелів стоїть з відірваними капелюшками – ривок був дуже сильний. На фоні нещільного пінопласту, погано приліпленого клею – теплоізоляція вирішила спробувати полетіти в теплі краї за журавлями. Зекономили, одне слово...

Читайте также: Энергоэффективность - это битва за твой кошелек

Найважливіше – сусідні будинки мають візуально точно таке саме утеплення і якщо не зафіксувати правий торець – їх чекає така сама доля.

Svyatoslav PAVLYUK


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини