MENU

Порожнеча в голові: що робити, щоб не втрачати думку під час публічних виступів

2699 0

4 прийоми від експерта з публічних виступів Анетт Грант

Вже середина виступу, і поки все йде відмінно. Ви відчуваєте себе впевнено, і ваша аудиторія, здається, відповідає вам взаємністю. І раптово у вас всередині утворюється порожнеча. Цвіркуни. Перекотиполе. Нищівно темна, безшумна порожнеча самого космосу.

"Що я збирався сказати зараз? Боже мій, все пропало! "

Якщо ви були в такій ситуації, ви знаєте, яким жахливим може бути це почуття– і як важко позбутися від нього і повернутися в потрібний ритм. Отже, що ви можете зробити, щоб запобігти цим розумові провалам? Всього кілька речей, які все змінять.

1. Не занадто спрощуйте

Так, говорити досить простою мовою, яка легко засвоюється, - це правильна стратегія публічних виступів в більшості випадків, але іноді можна зайти надто далеко.

Читайте також: Почему писать с ошибками теперь не стыдно

Наприклад, якщо ви спробуєте знайти тільки одне слово або вираз, який описує кілька різних ідей, ви можете і не підібрати щось дійсно належне. В результаті ваші думки заплутаються, і вам доведеться розкладати ідеї по полицям, а потім намагатися пов'язати їх воєдино знову.

Нещодавно я працювала з клієнтом, який зіткнувся з такою розумової порожнечею під час презентації просто тому, що "не міг знайти правильне слово". Коли я попросила його описати, про що він думав під час цього відчайдушного, марного пошуку простого вираження, він назвав три речі:

1. що його компанія велика;
2. що вони час від часу виконують якісь замовлення самі, замість того, щоб віддавати їх на сторону;
3. що цей підхід почав ставати тенденцією в його галузі.

Так багато матеріалу - не дивно, що в голові все переплуталося!

Він намагався стиснути три пов'язані, але різні ідеї в одне просте речення. Що йому дійсно потрібно було зробити, так це послідовно звертатися до кожного з цих пунктів, а не намагатися об'єднати їх в один вираз.

Готуючись до презентації, спочатку запишіть всі основні ідеї, а потім підберіть просту мову, щоб передати їх. Якщо ви будете намагатися занадто спрощувати речі, то все може закінчиться тим, що ви на очах у всіх будете марно підбирати слова.

Читайте також: 7 способов организовать продуктивный рабочий перерыв

2. Ніколи не кажіть, скільки пунктів ви збираєтеся перерахувати

Вам безумовно не слід повідомляти аудиторії, скільки пунктів буде в вашому виступі. Якщо у ваших слухачів буде в голові точне число, вони почнуть рахувати.

Якщо ви забудете, на якому пункті зупинилися, то при спробі згадати його зіткнетеся з цією страшною незручної тишею.

Якщо ви, наприклад, обговорюєте свої стратегії, не кажіть "по-перше", "по-друге", "по-третє" і т.д. Просто скажіть "Одна з наших стратегій", "Ще одна з наших стратегій", і так далі.

Уникаючи цих простих числових оборотів, ви зможете запобігти провали, викликані тим, що ви забули, яким за рахунком був пункт.

3. Не зупиняйтеся на займенниках

Вам також не варто завершувати фрази займенниками, такими як "це" або "те". Наприклад, якщо ви обговорюєте конкретні причини, які спонукали вас вибрати один підхід замість іншого, не кажіть: "Одна з причин, по якій ми вирішили зробити це".

Читайте також: 11 советов, чтобы преуспеть на работе

Займенники на кшталт "це" занадто розпливчасті для публічних виступів. Пояснюючи, ви в кінцевому підсумку можете забути, що саме за "це" згадувалося на самому початку.

Краще продовжуйте називати річ, яку ви намагаєтеся замінити на слово "це", і не бійтеся повторитися. Повторення - насправді зручний засіб, щоб нагадати собі і аудиторії, про що ви говорите.

Тому, уникаючи займенників в кінці виразу, ви тим самим знижуєте ймовірність того, що до середини мови забудете, про що говорили.

4. Зберігайте свій власний ритм

Не можна зациклюватися на тому, що ви запнулися. Я бачила багато ораторів, що проходили через цей цикл: по-перше, вони неправильно вимовляють слово. Потім вони думають про те, наскільки нерозумно, що вони неправильно вимовили це слово. І ось їх наступна думка вже повністю знищена.

Щоб цього не сталося, вам потрібно знову повернутися до свого ритму.

Читайте також: 12 удивительных способностей, которыми вы сможете овладеть за неделю

Крок перший - просто дихати. Коли ви дихаєте, ваше тіло повертається до синхронної роботи, і ваші думки знову течуть. Пам'ятайте, що возз'єднання йде в обох напрямках - розуму до тіла і тіла до розуму. Тому, якщо ви можете зберігати синхронність з ритмом вашого виступу, ймовірність втратити думку стає меншою.

Відчувати порожнечу час від часу - це нормально і відбувається з усіма; це не означає, що ви поганий оратор.

Справжній ознака хорошого оратора - знання, як зробити так, щоб це траплялося рідше, і вміння швидко відновитися, коли це відбувається.

Ці чотири методи допоможуть вам зробити і те, і інше.

Fast Company


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини