MENU

Отака "демократія": як відправити президента у відставку

2678 0

У Франції, щоби президента - якщо його запідозрили у державній зраді - відправити у відставку, за відповідне рішення мають проголосувати більшість депутатів Національних зборів, а потім Сенату.

У США все не так просто. Питання про імпічмент президента спочатку розглядається в Палаті представників. Якщо "за" голосують 218 із 435 членів нижньої палати Конгресу, справу передають в Сенат. Щоби президент США залишив посаду, цього мають захотіти 67 із 100 сенаторів.

Читайте також: Місце України у міжнародних рейтингах корупції. ІНФОГРАФІКА

В Росії процедуру імпічменту президента може розпочати третина депутатів від загального складу Державної Думи. Після цього створюється ТСК, яка розглядає пред’явлені гаранту звинувачення, а висновок передається в Думу. Якщо зі звинуваченнями погоджуються 300 із 450 депутатів, їх передають в Конституційний і Верховний суди, а звідти – в Раду Федерації. Щоби президент був звільнений, за це мають проголосувати 2/3 російських сенаторів.

Процедура відправлення у відставку президента України дуже схожа на ту, яка існує в Росії. Правда, ініціювати її може не менше 226 депутатів, а далі послідовність така ж.

Читайте також: Моя халабуда скраю: народне коріння корупції

Так як український парламент однопалатний, то висновки Верховного і Конституційного судів повертаються у Верховну Раду. І тут є нюанс. Щоби президента відправити у відставку, "за" мають проголосувати вже не 300, а цілих 338 депутатів. 3/4 від усього складу ВРУ!

Отака в нас "демократія", друзі!

Мар'ян ОЩАНОВСЬКИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини