MENU

"Тримай ВоРа!", або знову про депутатську корову

3247 0

Таємне привласнення чужого майна є крадіжкою. Фінансове забезпечення народних депутатів України з народної кишені утаємничено, зміст Постанови N122/94-ВР від 26 липня 1994 р. засекречено.

На четвер 7 грудня планується черговий депутатський наліт на народну касу, закамуфльований під проект Постанови про фінансове забезпечення діяльності народних депутатів України, №7172 від 05.10.2017 (далі – Проект-7172).

Ініціатори – 10 членів Комітету з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради на чолі з в. о. Голови П. Пинзеником (НФ).

Даєш депутату міністерську зарплату!

Бика за роги беруть одразу: "1. Установити розмір посадових окладів народних депутатів України на рівні посадових окладів членів Кабінету Міністрів України". Так рвуться до корита, що не тямлять: посад "членів Кабінету Міністрів" не існує.

Згідно ч.1 ст. 114 Конституції "До складу Кабінету Міністрів України входять Прем’єр-міністр України, Перший віце-прем’єр-міністр, віце-прем’єр-міністри, міністри." На кого рівняються народні обранці неясно, зважаючи на їхню скромність, можна припустити, що на простих міністрів. Це — жлобське ноу-хау: завжди і усюди міністри отримують більше за депутатів.

Читайте також: "Крихітка" на 1,67 мільярди, або За що платити парламенту?

Оплата праці членів уряду визначається Постановою Кабміну №304, виданою 20 квітня 2016 р. урядом В. Гройсмана (далі – Постанова-304). Їхній посадовий оклад коливається від 16 тис. грн. у міністра до 20 тис. грн. у прем’єра.

Та реальна платня цим не обмежується. Апетити народних обранців – теж. І байдуже їм, чи співпадають їхні забаганки з нашими можливостями.

Професійний расизм

Проект-7172  провіщає: "народному депутату України здійснюються Апаратом Верховної Ради України надбавки до посадового окладу в розмірі, встановленому для членів Кабінету Міністрів". Що за надбавки?

Перша — "за вислугу років у розмірі 3 відсотків посадового окладу за кожен календарний рік залежно від стажу роботи, до якого зараховуються період роботи на посаді, раніше набутий стаж державної служби та періоди роботи, передбачені статтею 46 Закону України “Про державну службу”, але не більше 50 відсотків посадового окладу;" 

Цитую повністю не для втіхи — вимушено, бо це один із найбільш цинічних сюжетів законодавства. Вдумайтесь: народному (!) депутатові, для грошової надбавки, рахуватиметься тільки минуле депутатство, державна, і прирівняна до неї, служба. Депутати із вчителів, лікарів, підприємців, хліборобів, шахтарів, інших не чиновних професій – поза грою!

Про нажите непосильно інтенсивною працею

Друга — "надбавка за інтенсивність праці в розмірі до 100 відсотків посадового окладу". Ще один посадовий оклад!

Напівприхований, щоб народ дурити. А як вийти з дурману побачимо: 16 тис. + 16 тис. = 32 тис. грн.

Поруч з надбавками Постанова-304  містить дві доплати, які "надбавками" не звуться та до них примикають, а головне – так само застосовуються.

Це – "премія відповідно до ... особистого внеску в загальні результати роботи" необмеженого розміру. 

Читайте також: Він незаконно збагачується в рамках закону – журналіст про Порошенка

Тут можна зітхнути з полегшенням: якщо за "результати роботи", то на депутатів чатує таке вирахування, що е-декларацій не вистачить розплатитись. Та огортає сумнів і смутне передчуття, що замість чесно вирахувати за халтуру, їм безчесно нарахують за макулатуру.

Хто? Про це згодом, а поки зауважимо: премії "без стелі" – неприйнятна халява. Прикладами рясніють і український, і світовий інфопростір. Ось – типовий і свіжий.

Остання доплата – "матеріальна допомога на оздоровлення під час надання щорічної відпустки у розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати". Наче наше керівництво за станом здоров’я немічне як брежнєвське Політбюро, а за майновим станом – бомжувате.

Як солдати генералів преміюватимуть

У виконавчій владі, інших ієрархіях надбавки, премії призначаються керівництвом . У парламенті ж незручно доручити це Голові чи Погоджувальній Раді. Тож у Проект-7172 і вписали, що надбавки "народному депутату України здійснюються Апаратом Верховної Ради України". Апарат – винагороджуватиме депутатів! І перо не всохло.

Втім, написали обдумано. Мутота з розбивкою платні вождів на посадовий оклад, доплати, премії тощо потрібні аби розчленувати солідну суму, яка щомісячно осідає у владній кишені: оминають гостре, щоб не порізатись. Прости їм, Господи, бо знають, що творять.

У цій блюзнірській логіці витримані минулі касові нальоти http://uainforg.livejournal.com/2540083.html, http://intvua.com/news/article/1477559096-boris-bespaliy-normotvortsi-kapitani-kleptomani-.html і http://uainfo.org/blognews/1478597331-tsi-narodni-deputati-nevipravni-perevibori-nevidvorotni.html, у її ж руслі і Проект-7172 .

Переконаний, усе грошове утримання державних керівників має вказуватись однією сумою. Як от для президента США – фіксована оплата протягом усього терміну. Скажімо Барак Обама (з 2009 по 2017-й) отримував $ 400 тис. на рік. Чітко, чесно, прозоро.

Проект-7172 неконституційний і протизаконний

Розглянуті маневри капосні, однак в межах законності (мерзотником буває і закон). А ось щоб їх пропхати законність трощать.

Згідно ч.3. ст. 91 Регламенту "У разі внесення законопроекту, проекту іншого акта, прийняття якого призведе до зміни показників бюджету (надходжень бюджету та/або витрат бюджету), суб'єкт права законодавчої ініціативи зобов'язаний додати фінансово-економічне обґрунтування (включаючи відповідні розрахунки)." 

Читайте також: Как начисляются пенсии госслужащим в Германии

Проект-7172 такі зміни передбачає, та розрахунків – катма. Немає навіть пояснювальної записки, передбаченої ч.1. ст. 91 Регламент.

Згідно ч.2 ст.92 Регламенту проект без пояснювальної записки і розрахунків не повинен реєструватись. Та як же лейтенанти з апарату могли відмовити генерал-депутатам? Регламент вже не Наглядач, а Хлопчик за викликом.

Біда поправна. Згідно ст.94 Регламенту Проект-7172 слід повернути ініціаторам. Та для цього треба висновок регламентного комітету, того самого 10 із 11 членів якого і є недолугими ініціаторами: судді обернулись підсудними.

І ця біда неостаточна. Згідно п.1 ч.2. до ст.94 Регламенту ініціювати повернення може і Комітет з питань правової політики та правосуддя. З підстав неконституційності. А Проект-7172 неконституційний, бо передбачає, що "Постанова застосовується з 1 жовтня 2017 року.", тобто заднім числом. Що порушує ч.1 с. 58 Конституції .

До слова, з цієї ж причини суперечить Конституції і чинна Постанова "Про внесення зміни до Постанови Верховної Ради України "Про забезпечення діяльності народних депутатів України", № 2111-VIII від 22 червня 2017 року, яка застосовується ще з 1 січня 2017 року .

Як бачимо, стандартний фінт цієї ради: нетерплячі, жадібні, дріб’язкові. Не здатні кілька місяців зачекати заради кількох тисяч: пруть рожном на Конституцію.

І це – постреволюційний реформаторський парламент?! Звісно, хочеться його позбутись якнайшвидше, а поки що хоча б не допустити прийняття огидного проекту Постанови про фінансове забезпечення діяльності народних депутатів України, №7172 від 05.10.2017 .

 

Борис БЕСПАЛИЙ, для UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини