MENU

Очищення судової системи "по-новому". Ручну громадськість замовляли?

2528 0

Очевидно, Громадська рада доброчесності таки дуже заважає очищенню судової системи "по-новому", адже тепер її фактично намагаються знищити та повністю підпорядкувати Вищій кваліфікаційній комісії суддів.

За кращими шулерськими звичаями це намагаються зробити саме в останній сесійний тиждень перед Новим роком та тоді, коли на часі прийняття іншого важливого Закону України "Про Антикорупційний суд".

Цікаво, що знищити Громадську раду доброчесності намагаються руками екс-регіоналів. Детальніше, як саме:

20 червня цього року колишній регіонал, а зараз позафракційний Народний депутат України Яків Безбах зареєстрував в Парламенті законопроект #6593 про внесення змін до статті 87 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", який стосується порядку формування та діяльності Громадської ради доброчесності.

Читайте також: У Президента мають намір призначити суддею Конституційного Суду людину Ківалова?

Вже за 2 дні, 22 червня, цей законопроект було відкликано, але місяць тому його знову передали на розгляд комітету.

І ось вже сьогодні, 20 грудня, доопрацьований текст законопроекту може розглядатиметься на засіданні Комітету ВРУ з питань запобігання і протидії корупції.

Що ж відбудеться у разі його прийняття:


Законопроект #6593 припиняє повноваження діючих членів Громадської ради доброчесності та фактично ліквідує інститут участі громадськості у процесах добору та оцінювання суддів, роблячи його повністю залежним від Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Згідно новому законопроекту правила діяльності Громадської ради доброчесності встановлюються Вищою кваліфікаційною комісією суддів України. ВККС своїм рішенням може навіть розпустити Громадську раду доброчесності. 

Чому так важливо мати незалежну Громадську раду доброчесності?

Нагадаємо, що у конкурсі до Верховного суду ГРД підготувала 140 висновків щодо недоброчесних кандидатів. На пленарному засіданні ВККС подолала 60% з цих висновків.

Читайте також:  Конституційний суд – на пенсію, президента – на роботу

Зокрема, одноголосно було подолано негативний висновок щодо судді Ольги Ступак, яка завдяки таким зусиллям ВККС зараз стала суддею нового Верховного суду, при цьому Національним антикорупційним бюро ведеться досудове розслідування щодо неї. Але ж на думку ВККС суддя з порушеним кримінальним провадженням – достойна бути в новому ВС. Детальніше про Ольгу Ступак можна прочитати тут .

 

Попри негативний висновок ГРД, Вища кваліфікаційна комісія також вирішила, що достойними суддями нового Верховного суду будуть В'ячеслав Наставний та Сергій Слинько, які залишили за ґратами нинішнього Генерального прокурора Юрія Луценка.

У разі прийняття законопроекту #6593 ми б з вами навіть не дізнались, що Ступак, Наставний та Слинько мають негативний висновок ГРД та про його причини, адже висновки ГРД не будуть публікуватися у разі, якщо вони не підтримані ВККС. Нагадаю, мова йде по 60% висновків.

Також законопроект #6593 скасовує можливість членства у Громадській раді доброчесності адвокатів та осіб, які входять до складу інших громадських рад. Більше того, члени Громадської ради доброчесності втрачають свої повноваження у день набрання чинності закону та не можуть бути обрані ще раз.

Чи можливий справедливий добір суддів Антикорупційного суду та подальше проведення судової реформи в разі, якщо Громадська рада доброчесності буде повністю імпотентним та підконтрольним ВККС органом!? Питання риторичне...

Організації засновниці ГРД вже закликали парламентський комітет відхилити даний законопроект.

Катерина БУТКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини