MENU

Який орган людини найбільше страждає від алкоголю?

4551 0

Немає такого органу в людському організмі, який би не руйнувався під дією алкоголю. Проте більше за всіх страждає мозок. Якщо концентрацію алкоголю в крові прийняти за одиницю, то в спинномозковій рідині вона буде 1,5, а в головному мозку — 1,75.

Людський мозок містить порядку 100 000 000 000 нервових клітин(нейронів). Етанол — гарний розчинник — завдає мозковим клітинам токсичного удару, від якого вони масово гинуть.

Читайте також: Страшні цифри. Скільки українців помирає від отруєння алкоголем

Таким чином, після прийому кухля пива, склянки вина чи 100 г горілки в головному мозку залишається ціле кладовище вбитих нейронів, які організм змушений виводити через сечостатеву систему до міської каналізації.

І коли лікарі-патологоанатоми розтинають череп будь-якої «культурно» та «помірно» питущої людини, то в усіх бачать однакову картину: або «зморщений мозок», зменшений в об’ємі, вся поверхня кори якого в мікрорубцях, мікровиразках, випадах структур; або (у разі, коли смерть настала раптово) — чітко виражений набряк м’яких мозкових оболонок та речовини головного мозку.

Такий результат систематичної інтоксикації алкоголем і продуктами його розпаду, насамперед ацетальдегідом.

Ось як київський патологоанатом описує мозок людини, яка, на думку друзів, пила «помірно» і «культурно»: «Зміни в лобових долях мозку видно навіть без мікроскопа, звивини згладжені, атрофовані, безліч дрібних крововиливів. Під мікроскопом видно порожнини, заповнені сірозною рідиною. Кора мозку нагадує землю, після того, як на неї скинули бомби — вся у воронках. Тут кожна випивка залишила свій слід…»

За оцінками американських учених, 200 г сухого вина пригнічують інтелект людини протягом 18-20 днів після прийому.

Таким чином, у тих хто приймає таку дозу принаймні двічі на місяць, розумова діяльність постійно пригнічується, що, погодьтеся, не дуже приємно, особливо для людей інтелектуальної праці. Важливо усвідомлювати, що зміни у речовині головного мозку, що настають під впливом будь-якої дози етилового спирту, безповоротні. Вони залишають після себе незгладимий слід у вигляді випадіння найдрібніших структур мозку, що неминуче позначається на його функції.

Пошкоджена частина замінюється рубцем (сполучною тканиною), а порожнина, що утворилася, заповнюється за рахунок зміщення сусідніх ділянок мозку. Проте навіть у цих, збережених ділянках нервові клітини піддаються змінам протоплазми та ядра, інколи настільки ж різко вираженими, як і при отруєнні іншими інтоксикантами.

При цьому клітини кори головного мозку вражаються значно більше, ніж клітини його підкіркових частин, тобто алкоголь діє сильніше на клітини вищих центрів, ніж нижчих. У потерпілого від етилового спирту ускладнюється і сповільнюється сприйняття, порушуються увага і пам’ять.

Читайте також: Алкоголизм в России: штрихи к семейному портрету

Внаслідок цих змін, а також постійного впливу на людину «питтєвого» оточення, починають проявлятися несприятливі спотворення її психіки. Настає параліч свідомості і волі: знімаються перепони, які утримують тверезу людину від безглуздих, необдуманих вчинків. Особистість міняється, починаються процеси її деградації. 

Будьте завжди тверезі, здорові та щасливі!!!

Юрій ОРОБЕЦЬ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини