MENU

155 років тому запрацювала перша у світі лінія метро

3701 0

155 років тому запрацювала перша у світі лінія метро. Це трапилося у Лондоні. Будувати лондонську підземку почали ще в 1855-му. А вранці 10 січня 1863-го почали курсувати перші парові потяги. Перша лінія називалася “Метрополітен рейлвей” і налічувала сім станцій. Вже у перший день було зроблено 120 рейсів та перевезено 38 тисяч пасажирів, а за перший рік роботи лондонська підземка перевезла майже 9,5 мільйонів пасажирів. У 1890-му з’явилися потяги на електричній тязі.

Читайте також: Якою мовою писано грамоти сина Данила Галицького

 

Цікаво, що у 1884 році обговорювалась ідея створення підземної залізниці в Києві. Навіть розглядали проект підземної дороги від дніпровської пристані через Поштову та Бессарабську площі до залізничного вокзалу. Але проект не ухвалили.

Згодом, у вересні 1916 року Київське відділення Російсько-Американської торгової палати запропонувало місту новий проект будівництва метрополітенe, а у 1918-му ідею підземки роглядяли в уряді Скоропадського:“... думають збудувати трамваї, окрім таких як тепер, – надземних, ще й в тунелях, котрі звуться метрополітен.

Читайте також: Про що кажуть старовинні написи Софії Київської

Грунт Звіринця і взагалі міста Київа, де мають проводити метрополітен, найкращий для цього будування. При таких умовах метрополітен можно поставити краще ніж він стоїть в Парижі… Київ стоїть на горах й долинах, утворених самою природою й метрополітен, виринаючи з тунеля-гори в долину й проїзжаючи знову тунелі, буде перевозити всіх і все з Бесарабки на Демієвку, з Звіринця на Лук'янівку, з Набережної чи Прорізної на Задніпровські Слобідки”.

Та врешті метрополітен у Києві з’явився тільки через 40 років.

Влада ЛИТОВЧЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини