MENU

Кравчук: Росія вичерпала свої пропозиції щодо війни й миру в Україні

2056 0

Кілька років тому, коли в Україні змінилася влада, питання про виконання Будапештського меморандуму опинилося на порядку денному, нагадує у своєму блозі на "Новому часі" перший президент України по відновленню незалежності Леонід Кравчук. І тоді, я нагадаю, міністр Лавров сказав, що Росія не буде виконувати меморандум, оскільки в Україні, на їхню думку, встановилася незаконна влада. Тепер позиція змінилася. Очільник російського МЗС заявив, що вони нібито не порушували Будапештського меморандуму, тому що, мовляв, не застосовували проти України ядерної зброї. Хоча в Будапештському меморандумі чітко записано, що країни, які підписали меморандум, не застосовуватимуть або загрожуватимуть Україні ядерною, а також будь-якою іншою зброєю.

Зараз іде війна на Донбасі, там використовується російська зброя, проти української держави воюють російські солдати та спецслужби. У мене питання: як може людина при здоровому глузді й, на перший погляд, не дуже дурна говорити подібні речі? Лавров заявляє, що Росія "дуже турбується" про Мінські угоди, і їхнє виконання – це єдиний шлях досягнення миру в Україні, що взагалі-то Росія поважає територіальну цілісність України (правда, тут робить виноску – "після референдуму в Криму"). Тобто вони спочатку на багнетах проводять "референдум", анексують Крим, а потім кажуть про повагу територіальної цілісності країни? Скажіть, чи є щось іще цинічніше, ніж подібна заява міністра закордонних справ Росії?

Читайте також: Лавров і далі грає вар‘ята: цього разу бреше про Будапештський меморандум

Єдине, що можна сказати з цього приводу, – це знущання. Але якщо Лавров думає, що знущається з України, то він помиляється. Він знущається із самого себе та російської пропозиції, яка на очах у всього світу постає як слабка з кожного погляду, непродумана заява, яку не можна розглядати як пропозицію про те, як прийти до миру в Україні.

Я не очікую, що світова спільнота якось гостро відреагує на цю заяву. Те, що говорить міністр закордонних справ на прес-конференції, не є серйозним документом, який потрібно враховувати. Це особиста думка пана Лаврова. Якби, скажімо, була заява міністерства закордонних справ Росії – як органу – з докладними викладками і пропозиціями, я думаю, на це повинна була б бути швидка реакція. Не тільки України, але й інших країн, тому що це – загроза спокою та мирові в усьому світі. А оскільки це висловлює людина на прес-конференції, то на коже ачхи ніхто не зобов'язаний казати "Здрастуй!".

Читайте також: Чекістський сарказм, або Чому Путін вирішив віддати Україні техніку з окупованого Криму

Але я спостерігаю ось що. Росія вичерпала свої пропозиції щодо війни й миру в Україні. Їй нічого сказати. У Кремлі можуть тільки погрожувати. (Ви, звичайно, пам'ятаєте заяви "про російські танки в Києві" тощо). Але факт у тому, що зараз війна на Донбасі зайшла в глухий кут. Росіяни зрозуміли, що таким шляхом завоювати Україну або змінити територіальні межі неможливо. Звідси й заява Лаврова, що він, бачте, "поважає територіальну цілісність України". Тобто зараз у Росії немає нових ідей, нових організаційно-політичних і військових дій, і вони починають кидатися з одного боку в бік. "Своєрідна" заява Лаврова, слова Путіна про те, що відносини з Україною перебувають у якійсь «ямі». Хочеться запитати, а хто цю яму викопав, і хто туди тягне Україну? Заява Путіна про "повернення зброї із Криму" теж звучить безглуздо. Якби це була серйозна пропозиція, він би заявив про наміри вступити в переговори з Києвом, якщо в цьому зацікавлена ​​Україна.

Тому я бачу лише те, що вищі посадові особи Росії продовжують розкидатися малограмотними політичними заявами, в яких багато цинізму, і від яких вони самі згодом відмовляються.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини