MENU

Науковці назвали несподівану перевагу зими

3277 0

Вчені вирішили порівняти розумові здібності людини в різні пори року. Виявилося, що зима - найкращий час, адже тоді суттєво підвищуються когнітивні функції.

Дослідження наукових співробітників стверджують, що спекотна погода погіршує нашу здатність приймати складні рішення. Більш того: в таких умовах ми прагнемо зовсім їх не приймати. Про це пише радіо Максимум.

Читайте також: Зимова Японія, від якої перехоплює подих: чарівні фото

Нашому мозку, як і будь-якому внутрішнього органу, для нормального функціювання потрібна енергія. Вона виробляється з глюкози. Саме її ми витрачаємо, коли ходимо, говоримо, дихаємо або займаємося іншою повсякденною фізичною активністю.

Глюкоза використовується і при виконанні складних розумових процесів (прийняття рішень, придушення емоційних реакцій, робота над математичними завданнями).

Але глюкоза - ресурс вичерпний. Вона витрачається також на регулювання температури тіла. Ми повинні підтримувати на нормальному рівні внутрішню температуру, якщо зовнішня занадто висока або занадто низька.

На охолодження тіла витрачається більше ресурсів, ніж на спробу його зігріти. Тобто для розумових процесів в організмі залишається менше глюкози.

Амар Чима з університету Вірджинії та Ванесса Патрик з університету Х'юстону зацікавилися цим феноменом. Вони вивчили дані продажів лотерейних білетів в околицях Сент-Луїса за рік, а потім порівняли їх з показниками різниці температури повітря.

Виявилося, що продажі білетів миттєвої лотереї (різновидів багато, покупцям потрібно вибирати) падали на 594 доларів з кожним потеплінням на один градус Фаренгейта. На продажу білетів простої лотереї зміна температури не впливала.

Дослідники вирішили перевірити результат в лабораторних умовах, при температурі 19,5 і 25 ºC. Цей, здавалося б, незначний перепад зумовив помітне погіршення когнітивних функцій учасників експерименту. Втім, такі температурні коливання суттєво впливали на вирішення завдань.

Читайте також: Що категорично не можна робити у холодну зиму

В іншому експерименті учасникам пропонувалося на вибір кілька мобільних тарифних планів. Один з них виглядав вигідним, але на перевірку опинявся занадто дорогим. Саме його вдвічі частіше вибирали люди при теплій температурі. Вони віддавали перевагу менш складній моделі прийняття рішення.

Третє дослідження пропонувало учасникам вибір між традиційним та інноваційним продуктами. У людей у теплому приміщенні не вистачало когнітивних ресурсів для оцінки властивостей нового продукту, тому вони частіше зупинялися на давно знайомому (а по суті, ухилилися від прийняття рішення).

Однак все це не означає, що у людей в теплих країнах погано з прийняттям рішень. Людський організм адаптується до клімату, і якщо ви постійно живете, наприклад, в Африці, ваші мозок і тіло звикають ефективно діяти в таких умовах.

А ось якщо ви відправилися туди у відпустку, на короткий термін, – тоді інша справа. Важливо саме відхилення температури від середньої, звичної вашому організму.

Перепад температур - частина нашого повсякденного життя: в приміщеннях і транспорті взимку і восени вмикають опалення на повну потужність, навесні та влітку працюють кондиціонери, але і без технічних приладів температура на вулиці та вдома відрізняється.

Читайте також: Чем опасен прогрев двигателя зимой

Погода змінюється кожен день, навіть кожну хвилину, і всі ці зміни впливають на наші когнітивні здібності. Тепер ви будете знати, чому іноді дуже складно працювати.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини