MENU

Занзібар нам ближчий за Маріуполь – чому і як це змінити

1799 0

Вони думають, що реінтеграція – це кричати з трибуни, вносити з голосу незрозумілі поправки і спекулювати на темі мови.

Ми думаємо, що реінтеграція – це їздити в гості до родичів із Франківська та Запоріжжя, це дивитися "Кіборгів" усією країною, це возити українські книжки військовим і чути "Слава Україні!" на блокпостах. Це говорити, дуже багато говорити одне з одним і знаходити порозуміння.

Сьогодні у вас більше шансів на живу розмову із мешканцями Танзанії, тому що з Києва до Занзібару летіти 16 годин. А з Києва до Маріуполя, якщо ще будуть квитки, їхати 17 годин або 18 годин 45 хвилин. І тут без варіантів. Бо аеропорт у Маріуполі не працює, дороги мало схожі на дороги. Лишається потяг. Той, в якому на пероні мало не бійки, щоб потрапити всередину. Той, в якому страшною смертю вмирають батареї мобільних телефонів.

Читайте також: Мертве море: Маріуполь перетворюється на місто в собі

Цим потягом користуються волонтери, що їдуть на схід, студенти, які навчаються в Маріуполі, військові, чия відпустка вже йде, поки вони все ще їдуть у потязі. Цим потягом малий і середній бізнес їде на перемовини і прибуває до столиці о 13:15. Підприємці втрачають півдня: півдня зустрічей, півдня контрактів, півдня шансів отримати інвестиції і платити державі податки.

Війна, скажете ви, криза, зараз не до цього. Але хіба наша мета – не успішна згуртована Україна? Хіба інтереси півмільйонного Маріуполя, що розташований упритул до лінії фронту, не важливі для цілої країни? Реінтеграція – це щоденна кропітка робота з пошуку порозуміння, без неї все інше не має сенсу. Складно уявити щасливе подружжя, яке не живе спільними інтересами, не ділиться проблемами, планами, радостями й не має спільної мети.

Саме тому ми розпочали рух "Потяг на Маіруполь". Ми пропонуємо два сценарії, як скоротити час поїздки між Києвом і Маріуполем. Замість 17 годин і 18 годин 45 хвилин потяги можуть їхати 15 годин 30 хвилин і 13 годин 30 хвилин. У першому разі потрібно буде трохи змінити маршрут і гармонізувати графіки інших поїздів. Ціна квитка не зміниться.

Читайте також: Рівний до рівного: черговий етап дорослішання країни

У другому разі – змінити маршрут, відкорегувати графіки, плюс купити 20 вагонів і взяти з депо "Укрзалізниці" два локомотиви. Оскільки зросте середня швидкість, потрібно буде підняти ціну на квиток до рівня купе Київ – Одеса. За нашими сценаріями, потяги прибуватимуть як до Маріуполя, так і до столиці вранці, тож попереду в людини буде цілий день.

"Укрзалізниця", Міністерство транспорту мають почути, що українцям потрібне зручне та швидке сполучення між нашими містами. Долучайтеся до "Потягу на Маріуполь", нам дуже потрібна ваша підтримка.

Країну роблять не крики зі трибуни, не пофарбовані в жовто-блакитне паркани й навіть не красиві назви законопроектів. Країну роблять живі розмови між людьми. Між дуже різними, але такими схожими людьми.

Христина МОРОЗОВА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини