Чи захоче Анджей Дуда шукати оптимальний вихід для країни
Якщо президент Дуда підписує відомий закон, нещодавно прийнятий Сеймом і схвалений Сенатом, то отримує підтримку свого рішення в правлячої партії ПіС, але одночасно – проблеми у стосунках зі США, Ізраїлем та Україною.
Якщо ж глава Польщі ветує закон, то це рішення вітатимуть у Вашингтоні, Єрусалимі і Києві, але заодно налаштує проти себе рідну партію. Тим більше, існує реальна можливість подолання відкладального вето Президента у парламенті.
Що ж робити? Чи існує в президента оптимальний варіант?
На мою думку, існує.
Читайте також: Скандальний закон поляків: чи вдасться Польщі спроба встановити "монополію на істину"
На основі частини третьої статті 122 чинної Конституції Республіки Польща 1997 року Президент має дискреційні повноваження звернутися до Конституційного трибуналу для отримання висновку в порядку здійснення попереднього конституційного контролю (до слова, це те, чого нема в Основному Законі України).
Це зніме проблеми у стосунках як зі своєю партією, так і з іноземними державами, а також зробить неможливим процедуру подолання вето. І заодно, з огляду на перспективи балотування у 2020 році, перекладе відповідальність на інших людей.
Читайте також: "Толерувати такі речі не можна". Як Польща присвоює українські назви
Головне питання тепер полягає в іншому – чи захоче Анджей Дуда шукати оптимальний вихід для країни. І навіть для самого себе.
Ось тут - лінк на неофіційний переклад тексту чинної Конституції Республіки Польща 1997 року.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки